UCI 1.2.019 – GATE ?

HomeOpinie

UCI 1.2.019 – GATE ?

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


uci

Przepis – 1.2.019 dotychczas martwy, mówi o tym, że zawodnicy licencjonowani nie mogą brać udziału w wyścigach spoza kalendarza narodowego i kalendarza UCI pod groźbą dyskwalifikacji lub kary finansowej. Teraz o tym zapisie będzie znowu głośno. 26 Marca Pat McQuaid w liście do międzynarodowych federacji kolarskich pisze o usystematyzowaniu stanu rzeczy i karaniu zawodników za łamanie tego przepisu.

Zgodnie z tym zapisem, zawodnik posiadający licencję może brać udział tylko w wyścigach z kalendarza UCI oraz z narodowego kalendarza. Wśród zawodników narasta duże poruszenie i niepokój w związku z tą sprawą.

Co w rzeczywistości oznacza restrykcyjne przestrzeganie tego przepisu? To, że zawodnik z licencją nie będzie mógł wziąć udziału w żadnych zawodach, które nie są wpisane chociażby do kalendarza krajowego – czyli koniec czołowych polskich zawodników na imprezach typu Mazovia, Bike Maraton czy Powerade Volvo MTB Marathon.

W najbliższym czasie postaramy się zdobyć więcej informacji i je Wam przekazać.

UPDATE: UCI ogłosiło dziś, że wstrzymuje surowe egzekwowanie tego przepisu do roku 2014. W międzyczasie będzie miało miejsce spotkanie władz UCI, narodowych federacji kolarskich, organizatorów oraz zawodników. Celem tego spotkania będzie wypracowanie zasad funkcjonowania tego przepisu.

[srp]


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 4