Granfondo Tre Valli

HomeWyniki

Granfondo Tre Valli

trevalli04

Weekend 23-24 marca także w Polsce miał być inaguracją ściagania w roku 2013. Niestety, zima ani myśli sobie iść na południową półkulę. W dużo lepszej sytuacji są organizatorzy imprez w basenie Morza Śródziemnego. Ale nie tylko.

W najbliższy weekend będzie tradycyjne ściganie w Kamptal Klassik, gdzie Polaków nie zabraknie. Ale ja dziś nie o tym. Będzie w niedzielę taki wyścig, który dla jednej z naszych najlepszych zawodniczek w kolarstwie górskim będzie swego rodzaju sprawdzianem.

Co to za wyścig? Granfondo Tre Valli – Wielki Wyścig Trzech Dolin. Od 16 lat właśnie te zawody są symbolicznym otwarciem sezonu w kolarstwie górskim we Włoszech. Trasa liczy 43 kilometry a suma przewyższeń to ponad 2,5 tysiąca metrów.

granfondo tre valli profil

Profil trasy mówi sam za siebie.

Do tego jeszcze organizatorzy, jak na standardy przystało, przygotowali wizualizację wideo:

Na starcie, jak na największych polskich imprezach zamelduje się około dwóch tysięcy zawodników wliczając w to najlepszych kolarzy górskich nie tylko z Włoch, ale i z Europy. Zeszłorocznym triumfatorem był Alexey Medvedev, a w tym roku jeśli chodzi o mężczyzn pretendujących do najlepszego warto wymienić chociażby takie takie nazwiska jak: Leon Paez, Gutierrez Alvarez, Hynek Khristian, Beltain Schmid i Gerard Kerschbaumer . Dla nas polskich kibiców dużo ciekawiej rysuje się lista fawrotytów wyścigu kobiet, bo na pierwszym miejscu wymieniana jest … Aleksandra Dawidowicz. Oprócz niej o najwyższy stopień podium walczyć będą także Sandra Klomp, Simona Mazzucotelli, Elena Gaddoni i Lorenza Menapace.

_BAS4933_0

Impreza przygotowywana jest z dużym rozmachem. Oprócz standardowego zaplecza podczas wyścigu odbędą się targi rowerowe oraz wyścigi dla dzieci.

Organizatorzy mają na swoim koncie jeszcze jeden wyścig – Zimowe Mistrzostwa Włoch, gdzie w tym roku, na początku marca długie podium wyglądało następująco:
1. Manuel Fumic
2. Anton Cooper,
3. Gerad Kerschbaumer,
4. Tony Longo
5. Marco Fontana

Poniżej można obejrzeć relację z wyścigu:

Relacja z maratonu, a przede wszystkim wynik Oli Dawidowicz pojawi się u nas tak szybko jak to będzie możliwe.

PK

baner750x50-tekst

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0