Maja Włoszczowska wraca do ścigania

HomeWynikiReprezentacja

Maja Włoszczowska wraca do ścigania

Maja_Wloszczowska_GiantKilka dni temu rozmawiałem z Mają Włoszczowską. Jednak wtedy stanowczo uchyliła się od odpowiedzi na pytanie o pierwszy, długo wyczekiwany pewnie tak samo przez nią, jak i przez nas fanów, start w zawodach. Tymczasem w minioną niedzielę, w rozmowie z moim kolegą Erhardem Gollerem z acrossthecountry.net przyznała, że jeśli wszystko pójdzie po jej myśli, to pierwszy start będzie miał miejsce 14. kwietnia w Münsingen, gdzie w ramach Bundesligi rozegrany zostanie wyścig klasy C1. Na starcie wyścigu ma zameldować się pełny skład drużyny Giant PRO XC Team. Z kolei w minioną niedzielę rozegrany został ostatni wyścig w ramach Cyprus Sunshine Cup – tym razem w Amathous. A oto co powiedziała Maja:

Jestem w dobrej formie, ale wciąż nie jeżdżę tyle na rowerze górskim ile powinnam. Nie czułam się jeszcze na tyle pewnie by ścigać się w Amathous i w związku z tym nie chciałam ryzykować.

Myśli o utraconym starcie w Londynie co jakiś czas jeszcze wraca. Ale zaakceptowałam to i staram się nie patrzeć wstecz. Teraz jestem szczęśliwa z nową drużyną. Jest bardzo motywująca.
 
Czuję się już w formie. Oczywiście było trochę problemów kiedy wracałam do treningów w listopadzie. Kontuzjowana noga była słaba, co nie służyło równowadze. Wciąż pojawiają się jakieś małe problemy, ale generalnie wszystko idzie ku dobremu. A wyniki badań wydolnościowych są bardzo dobre.
 
Nie mam pojęcia jak będzie podczas wyścigu, zwłaszcza podczas zjazdów. Trenowałam trochę w Macheras i było ok.
Na dowód dobrej formy Mai Włoszczowskiej zdjęcie z jednego z treningów na Cyprze:
Maja_Wloszczowska_cypr

Więcej zdjęć ze zgrupowania i startów na Cyprze na www.corvospro.com

Na koniec wisienka na torcie na dowód, że nasza najbardziej utytułowana kolarka górska nie mogła trafić lepiej. Już na początku sezonu jej drużyna Giant PRO XC Team ląduje na pierwszym miejscu rankingu UCI:
2013_03_ranking_uci
[srp]
PK

COMMENTS

DISQUS: 2