Maja Włoszczowska: Pierwszy start jeszcze pod znakiem zapytania

HomeWynikiReprezentacja

Maja Włoszczowska: Pierwszy start jeszcze pod znakiem zapytania

majaPrzebywasz od jakiegoś czasu na zgrupowaniu w Hiszpanii. Jak przebiegają przygotowania, rehabilitacja i czy plan startu pod koniec marca (Kamptal Klassik Trophy) jest wciąż aktualny?

Byłam w Hiszpanii 10 dni jakiś czas temu… Teraz jestem na Cyprze z nową drużyną. Idzie dobrze. Na chwilę treningi przerwało przeziębienie, ale to u mnie nic nowego… Kamptal Klassik nigdy nie był w moich planach. Pierwszy start jeszcze pod znakiem zapytania.

Miesiąc temu Polski Związek Kolarski po przeprowadzonym konkursie nominował na stanowisko trenera kadry MTB Rafała Hebisza. Wcześniej zapowiadałaś, że będziesz przygotowywać się tylko i wyłącznie z Markiem Galińskim. Rafał, mimo młodego wieku, jest już doświadczonym zawodnikiem, i co ważne trenerem – ma wiedzę zarówno praktyczną, jak i teoretyczną. Czy kontaktował się już z Tobą? Jak wygląda teraz kwestia kadry z Twojego punktu widzenia? 

Jestem w kontakcie z Rafałem. Mam nadzieję, że uda nam się spotkać po moim powrocie z Cypru. Na tą chwilę wiem, że całość przygotowań kadry jest oparta w dużej mierze o wizję Andrzeja Piątka oraz jego drużynę 4F. Myślę, że nie muszę wyjaśniać iż takie rozwiązanie jest dla mnie mało komfortowe. Szukamy innego rozwiązania. Jeśli takie się nie znajdzie zdecyduję się na samodzielne przygotowania. Głowa często ważniejsza niż nogi…

Z kolei kilka dni temu odbyła się konferencja prasowa na temat MP w kolarstwie górskim, które odbędą się w tym roku w Żerkowie. Czy planujesz w tym roku podjąć walkę o odzyskanie koszulki z orłem? Czy oprócz ewentualnego udziału w MP planujesz starty w jakiś imprezach w Polsce? Oczywiście nie pytam o Maja Race, bo to jest chyba oczywiste. Twój sponsor Giant, wspiera m.in. ekipę zawodników na Herbalife Triathlon – pojawisz się tam gościnnie?

Bardzo bym chciała, ale raczej nie będzie to możliwe. W terminie Herbalife Triathlon jestem albo w Kanadzie na Pucharze Świata albo na zgrupowaniu wysokogórskim. Jeśli chodzi o imprezy w Polsce na tą chwilę mam w planie tylko wspomniane dwie, tj. MP oraz mój wyścig. Być może będzie coś więcej, ale o ewentualnym starcie będę decydowała w zależności od aktualnej dyspozycji i potrzeb treningowo/startowych.

Dziękuję za rozmowę.

Paweł Kuflikowski

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 1