HomePatronaty

[PR] Maratony Kresowe – Na spotkanie z Duchem Bieluchem

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


[ I N F O R M A C J A   P R A S O W A ]

Już w najbliższą niedzielę do Chełma zjadą zawodnicy Maratonów Kresowych z Lubelszczyzny, Podlasia, Suwalszczyzny, a także z Białorusi i Litwy. 24 czerwca będą się ścigać trasą, na której mogą spotkać Ducha Bielucha…

 

Tegoroczna trasa maratonu będzie podobna do tej z poprzedniej edycji. Nowością będzie start honorowy, który punktualnie o godz. 11 wyruszy z centrum miasta z reprezentacyjnego pl. Łuczkowskiego. Przed startem dla zawodników i gości zostanie uroczyście odegrany hejnał Chełma. Wykona go osobiście jego twórca. Peleton w „spacerowym” tempie przejedzie ul. Lubelską do miejscowości Rudka. Tam zawodników czeka „start ostry”, po którym rozpocznie się zaciekła rywalizacja i walka o miejsca na podium.

 

Zaplanowana przez organizatorów trasa zadowoli nawet najbardziej wymagających maratończyków MTB.  Nie zabraknie „wspinaczki” po długich podjazdach, stromych zjazdów, na których można rozwinąć zawrotne prędkości, a także malowniczych krajobrazów. Warto wspomnieć, że najniższy punkt na trasie leży na wysokości188 m, zaś najwyższy już na wysokości277 m. n.p.m.

 

Zawodnicy będą mieli do pokonania62 kilometryw pełnym maratonie lub 31 km w półmaratonie. Przewidziano też mikromaraton dla najmłodszych. Niezależnie od dystansu, wszyscy uczestnicy spotkają się na mecie przy amfiteatrze Kumowa Dolina.

 

W ubiegłym roku Maraton Kresowy w Chełmie wygrał Litwin Šarūnas Pacevičius. W tym roku do grupy faworytów dołączą Białorusini z Mińska i Grodna. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy Open otrzymają kilkusetzłotowe bony ufundowane przez sieć salonów łazienek BLU. Na najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach czekają cyfrowe ramki foto, camelbacki i pompki stacjonarne Giant, wkrętarki, akcesoria rowerowe Pedros. Pięć pierwszych osób z każdej kategorii zostanie uhonorowanych specjalnymi, ręcznie wykonanymi, statuetkami!

 

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na www.rower.chelm.pl lub www.maratonykresowe.pl

[dmalbum path=”/wp-content/uploads/dm-albums/MaratonyKresowe_chelm_z/”/]


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0