HomePatronaty

[PR] Poland Bike Marathon: kierunek Kampinoskie Karpaty

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


[ I N F O R M A C J A   P R A S O W A ]

Poland Bike Marathon zbliża się do półmetka. To będzie piąty z zaplanowanych jedenastu etapów tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. W niedzielę 24 czerwca na miłośników jazdy na dwóch kółkach czeka Puszcza Kampinoska i Sochaczew, oddalony od Warszawy o57 km. Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta maratonu znajdą się, tak jak przed rokiem, w północnej dzielnicy Sochaczewa, przy stadionie klubu sportowego Bzura Chodaków przy ulicy Chopina 101.

 

Trasa w Sochaczewie i jego okolicach jest pełna uroku, w porównaniu z ubiegłoroczną jeszcze bardziej urozmaicona – mówi organizator Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. – To jeden z najpiękniejszych szlaków rowerowych na Mazowszu. W dużej mierze prowadzi przez malownicze tereny Puszczy Kampinoskiej, m.in. rezerwat Kampinoskie Karpaty. Są wszystkie rodzaje nawierzchni, odcinki płaskie i pagórkowate. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Rywalizacja tradycyjnie rozegra się na trzech dystansach: MAX (63 km), MINI (27 km) oraz FAN (7,5 km– dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Sochaczewa). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

 

BIURO ZAWODÓW

 

Sochaczew-Chodaków, stadion Bzury (Miasteczko Poland Bike) – 23 czerwca (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 24 czerwca (niedziela) godz. 8.30-10.30 (dystans FAN) i godz. 8.30-11.30 (dystanse MINI i MAX)

 

PROGRAM ZAWODÓW

 

8.30-10.30 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)

8.30-11.30 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)

10.45 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN

11.00 – start dystansu FAN (7,5 km)

11.45 – ustawianie zawodników na starcie dystansów MAX i MINI

12.00 – start dystansów MAX (63 km) i MINI (27 km)
12.20 – start Mini Cross na terenie Miasteczka Poland Bike
13.30 – dekoracja dystansu FAN i Mini Cross
15.15 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

 

DODATKOWE INFORMACJE

 

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek – przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego sklepu Decathlon (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy) oraz z bezpłatnego, profesjonalnego masażu Policealnej Szkoły Medycznej nr 4 z Warszawy. Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

 

Więcej na www.polandbike.pl

[dmalbum path=”/wp-content/uploads/dm-albums/PB_Sochaczew_zapowiedz/”/]


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0