HomeWynikiEuro Bike Kaczmarek Team

Mistrzostwa Europy w maratonie (XCM) już w najbliższy weekend!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W najbliższy weekend 16-17. czerwca 2012 w czeskiej miejscowości Jabłonne odbędzie się rowerowe święto pod nazwą MALEVIL CUP. Z punktu widzenia kolarstwa górskiego kluczowym wydarzeniem są niedzielne Mistrzostwa Europy w maratonie, które rozegrane zostaną na rundzie 100 km dla Panów i 95 km dla Pań oraz ponad 2000 m przewyższeń.

Trasa A – 100 km – http://www.bikemap.net/route/1574695:

 

 

 

 

 

 

 

Trasa B – 95 km – http://www.bikemap.net/route/1574692:

 

 

 

 

 

 

 

 

Na liście startowej jest już kilkuset zawodników, ale w związku z awarią sytemu nie jest on na bieżąco aktualizowany. Nie mniej jednak już teraz na liście znajdujemy 15 Polaków, w tym 3 Panie. Prawdopodobnie lista ta się jeszcze wydłuży o kilka nazwisk.

1. BRZOZKA Adrian
2. CZARNOTA Bogdan
3. DROZDZ Tomasz
4. GALINSKI Marek
5. JANOWSKI Bartosz
6. JASINSKI Piotr
7. JURKOWLANIEC Mikołaj
8. KOWALCZYK Marcin
9. MACH Tomasz
10. REKAWEK Radoslaw
11. SADŁECKA Magdalena
12. SOLUS-MISKOWICZ Katarzyna
13. ZIELONKA Maciej
14. ZIÓŁKOWSKA Michalina
15. ZOŃ Mateusz

 

Zapowiada się święto kolarstwa górskiego, które wielu naszym rodakom da szansę porównania się z czołowymi zawodnikami z reszty Europy. Do startu dopuszczeni są także amatorzy – zarówno na najdłuższym dystansie, jak i na specjalnie dla nich przygotowanych krótszych – 36,9 km (870m) oraz 67,4(1440m). Jednak podobnie jak na Pucharze Polski w maratonie, zawodnicy w kategorii Elita biorący udział w rywalizacji ME wystartują pół godziny przez amatorami. Start przewidziano wcześnie, bo o 8.30. Jest to o tyle uzasadnione, że weekend ma być dość upalny. Organizatorzy przewidują, że pierwsi zawodnicy na mecie zameldują się po 4 godzinach – w okolicach 13.00.

Nie pozostaje nic innego, jak kibicować naszym!!! W końcu mamy Euro…

Jeśli będą jakieś nowe „fakty” to na pewno Was o tym poinformujemy.

 

[AKTUALIZACJA]

Polska będzie reprezentowana przez dużo szerszy skład. W Jablonne pojawią się zawodnicy HP Sferis – Robert Banach, Bartosz Banach, Wojciech Halejak oraz Michał Kowalczyk. Mało? Na linii startu pojawi się także Aleksander Dorożała z MBIKE Factory Team. Będzie się działo!!!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0