HomeRóżności

[PR] Poland Bike Marathon: rekordowy Wyszków

[ I N F O R M A C J A   P A R S O W A ]

Rekord frekwencji pobity! Aż 550 miłośników jazdy na rowerach górskich wystartowało w czwartym etapie Poland Bike Marathon rozegranym w Wyszkowie. Wysoka temperatura i żar lejący się z nieba nie były przeszkodą. Zwyciężyło zamiłowanie do dwóch kółek. I to niezależnie od wieku. Organizowany przez Grzegorza Wajsa Poland Bike Marathon zadebiutował w Wyszkowie i był to debiut niezwykle udany. W kolorowym miasteczku kolarskim nad Bugiem pojawił się medalista igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i wielokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju Ryszard Szurkowski, a na malowniczej trasie ścigali się m.in. dyrektor samochodowego Rajdu Barbórka Ryszard Siwiński i przewodniczący Komisji Sportu Rady Warszawy Paweł Lech. Najważniejsza była dobra zabawa i czas spędzony na sportowo, czyli prawdziwa niedziela na dwóch kółkach.

Poland Bike Marathon podąża w dobrym kierunku – ocenił Ryszard Szurkowski, legendarny kolarz i były prezes Polskiego Związku Kolarskiego. – O cyklu Grzegorza Wajsa słychać w całej Polsce. Są to bardzo dobre opinie. Poziom sportowy i organizacyjny już jest wysoki, a mnie szczególnie imponuje rywalizacja dzieci, świetna atmosfera i rodzinny charakter tego cyklu. Oby tak dalej.

Na najdłuższej trasie MAX (59 km) najszybszy po samotnej ucieczce okazał się Adrian Jusiński (BSA Pro Tour), przed Arturem Mioduszewskim (Retro MBIKE Team) i obchodzącym tego dnia 27. urodziny Mariuszem Marszałkiem (BSA Pro Tour). Wśród kobiet pierwszej porażki w sezonie doznała Agnieszka Sikora z Łomianek, która miała defekt na trasie. Tym razem była druga. Wygrała Maja Busma (Mybike), a trzecie miejsce zajęła Karolina Perzanowska (BSA Pro Tour).

Na dystansie MINI (27 km) zwyciężył drugi raz z rzędu Michał Dobrzyński (Legion Serwis). Za nim uplasowali się Piotr Oleszczuk (BSA Pro Tour) i Tomasz Duda (UKK BDC Huragan Wołomin). W gronie kobiet triumfowała niepokonana w tegorocznym Poland Bike Marathon Martyna Zalewska (UKK BDC Huragan Wołomin), przed Jolantą Kowalską i Justyną Zawistowską (obie z BSA Pro Tour).

Na trasie FAN (6 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Wyszkowa w kolarstwie górskim. Mistrzami Wyszkowa w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: Weronika Górak z Józefowa, Aleksandra Lach (UKK BDC Huragan Wołomin), Oliwia Majewska (BSA Pro Tour), Kamil Lach (UKK BDC Huragan Wołomin), Adam Szczepanik (BSA Pro Tour) i Antek Gańko z Mińska Mazowieckiego. Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem dekoracja na scenie z udziałem Ryszarda Szurkowskiego, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy. A kolejne kolarskie emocje już 24 czerwca w Sochaczewie. Tam odbędzie się piąty etap Poland Bike Marathon.

Więcej na www.polandbike.pl

 

[dmalbum path=”/wp-content/uploads/dm-albums/PB_Wyszkow2012/”/]

COMMENTS

DISQUS: 0