HomeRóżności

[PR] Maratony Kresowe – Dzika Puszcza czeka w Michałowie

[  I N F O R M A C J A   P R A S O W A ]

Kolejna odsłona gorącej rywalizacji między zawodnikami z Polski, Litwy i Białorusi na Maratonach Kresowych odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 czerwca w podlaskim Michałowie. Z polskiej strony faworytem do wygranej będzie Radosław Rękawek (Kross Racing Team). Wśrod nagroźniejszych rywali będzie zapewne ubiegłoroczny zwycięzca Sarunas Pacevičius (Velostreet Fuji Team) z Kowna.
Ubiegłoroczna trasa została entuzjastycznie przez uczestników. Znalazło to odbicie w opiniach na forum Maratonów Kresowych i ekip uczestniczących w wyścigu:
„Trasa maratonu – bajka. Zazdroszczę tym co mieszkają w tamtych rejonach. Te podjazdy w puszczy – coś pięknego.”
„Oj, nie spodziewałem się tylu podjazdów. Ale puszcza, po której była wyznczona trasa jest naprawdę dzika.”
„Michałowo to bardzo dobry przykład na to, że w terenie niegórzystym można zrobić konkretny maraton”

Tegoroczna trasa w niewielkim stopniu różni się od ubiegłorocznej. Pierwsza część dystansu, wspólna dla  Maratonu i Półmaratonu, będzie bardziej urozmaicona. Trochę wzrośnie trudność dystansu Maraton, gdyż na trasie znalazły się dodatkowe podjazdy. W Michałowie nie ma wielkich gór, ale przewyższenia rzędu kilkadziesiąt metrów po podłożu, po którym biegają na co dzień tylko zwierzęta, potrafią solidnie zmęczyć.

Maraton Kresowy w Michałowie ma nazwę „Dzika Puszcza”. Trasa praktycznie w całości prowadzi po Puszczy Knyszyńskiej. W tej części jest ona dzika i nieznana. Rowerzyści rzadko tam zaglądają ze względu na odległość kilkudziesięciu kilometrów od Białegostoku. Jednak to będzie urozmaicona trasa. Będą otwarte panoramy rzek, urokliwe śródleśne jeziorko, malownicze wioski, a nawet tajemnicze instalacje w głębokiej puszczy, które zapewne kiedyś stanowiły głęboko strzeżone tajemnice Układu Warszawskiego.

Wiele będzie się działo na trasie, ale także dużo dla kibiców i uczestników po maratonie. Start i meta zostały zlokalizowane nad pięknym zalewem. Jest tu nie tylko plaża, ale i amfiteatr. Na jego scenie będzie się działo naprawdę dużo. Będzie można zobaczyć m.in. Akademię Gitary Hard GOK Michałowo, która ma ugruntowaną renomę nie tylko lokalnie. Maraton Kresowy będzie jedną z imprez towarzyszących „Świętu Muzyki i Ognia. Wśród maratończyków nawet pojawiły się obawy, czy nie będzie jakiegoś przejazdu przez ogień…

Michałowo uzyskało prawa miejskie w 2009 roku i rozwija się naprawdę prężnie. Od poprzedniego Maratonu Kresowego, mieszkańcy wzbogacili o piękny obiekt – krytą pływalnię z sześcioma 25-metrowymi torami, basenem rekreacyjnym, zjeżdżalnią, sauną i siłownią i zjeżdżalnią oraz skate park.

Dla turystów z innych regionów Polski bardzo ciekawy będzie zapewne szlak turystyczny „Szlakiem Prawosławnych Świątyń”. Podróżując nim można poznać kulturę prawosławia na Północnym Podlasiu, gdyż na jego drodze znajduje się wiele drewnianych cerkwi oraz innych obiektów kultu.

Więcej informacji: www.maratonykresowe.pl

[dmalbum path=”/wp-content/uploads/dm-albums/Maratony Kresowe – Michaw – zapowied/”/]

COMMENTS

DISQUS: 0