Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie dzięki TOBIE!
Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i zarażać pasją.
W długi weekend obejmujący także Święto Odzyskania Niepodległości rozegrane zostały dzień po dniu zawody przełajowe z kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego. Równolegle część zawodniczek i zawodników z Polski startowała z powodzeniem na Słowacji. 11 listopada to w wielu krajach także święto upamiętniające zakończenie pierwszej Wojny Światowej, stąd też dzień wolny i okazja do przełajowych zawodów np. w Belgii, gdzie odbyła się kolejna runda Superprestige.
Marek Konwa wygrywa na Słowacji
Tak jak większość zawodników, Mistrz Polski, zalicza w weekend dwa starty, dzień po dniu. W Czechach, tracąc ponad 2 minuty, zajmuje 7. miejsce, natomiast w niedzielę na Słowacji pewnie wygrywa przekraczając linię mety z półminutową przewagą.
Puchar Polski w kolarstwie przełajowym na Mazowszu!
Po wielu latach przerwy kolarstwo przełajowego z kalendarza PZKol zawitało na Mazowsze. Organizatorem II rundy Pucharu Polski był LUKS Trójka Piaseczno, a runda została wyznaczona na leśnym terenie w Zalesiu Górnym. Wystartowało blisko 300 osób. Jedną z najliczniejszych kategorii był Amator, gdzie wystartowało blisko 40 osób.
Wyścig elity kobiet pewnie wygrywa Zuzanna Krzystała. W wyścig elity mężczyzn – po wielu latach przerwy – startuje Marceli Bogusławski, który ostatnie lata spędził w Alpecin Deceuninck Development Team. Prowadzi w wyścigu do przedostatniego okrążenia, kiedy to pęka sztyca w jego rowerze i musi się wycofać. Wyścig elity wygrywa Szymon Pomian, dla którego jest to także pierwszy przełajowy start w tym sezonie, a do tego także debiut w nowych barwach – Mazowsze Serce Polski Cycling Team.
Szczekociny, wyścig przełajowy klasa A
W niedzielę ściganie przenosi się do Szczekocin, które kilka lat temu były gospodarzem Mistrzostw Polski. Runda jest praktycznie płaska, poprowadzona po przypałacowym i parkowym terenie. Jedynym podjazdem jest asfaltowy odcinek prowadzący do mety i służący do rozprowadzenia stawki po starcie. Mimo niskiej rangi wyścigu, frekwencja szczególnie dopisuje w młodszych kategoriach.
Wyścigi elity wygrywają – ponownie – Zuzanna Krzystała oraz Artur Sowiński, który w sobotę był trzecim zawodnikiem.
Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym w Koziegłowach
Poniedziałek, Święto Odzyskania Niepodległości, to zawody przełajowe rangi Pucharu Polski w Koziegłowach, która także kilka lat temu były gospodarzem Mistrzostw Polski. Tegoroczna runda ma lekko zmodyfikowany przebieg. W wielu kategoriach na starcie staje dużo więcej osób, niż w poprzednich dniach. Do stawki dołączają m.in. Tosia Białek, która w sobotę i niedzielę startowała na Słowacji (P8 i P10). Wśród mężczyzn to m.in. Ksawier Garnek, który w weekend startował z kolei na Węgrzech (P2 i P4). Sezon przełajowy w Koziegłowach otwiera także Filip Helta.
Wyścigi elity wygrywają – po raz trzeci z rzędu – Zuzanna Krzystała, która cały wyścig musiała ścierać się z Tosią Białek przekraczającą linię mety 19 sekund później. Wyścig mężczyzn z przewagą ponad pół minuty wygrywa Ksawier Garnek. Walka o pozostałe miejsca na podium rozegrała się na kreskę między czterema zawodnikami – Szymonem Pomianem, Filipem Heltą, Arturem Sowińskim oraz Bartkiem Miklerem.
Protour Cyclocross – Pyrzyce
W Pyrzycach odbyły się kolejne zawody z amatorskiego cyklu Protour Cyclocross, który rozgrywany jest w północno-zachodniej Polsce.
Polacy za granicą
Równolegle do zawodów w kraju, polscy zawodnicy – jak wspomniałem wyżej – startowali m.in. w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. To co warto odnotować:
- Marek Konwa zajmuje 7. miejsce w czeskim Pilsen, a dzień później wygrywa na Słowacji,
- Ksawier Garnek zajmuje dzień po dniu 4. miejsce na Węgrzech
- Maksymilian Matyasik dzień po dniu zajmuje 4. miejsce w wyścigu Juniorów. W okolicach Top10 dojeżdżają Nikodem Gwóźdź, Franiciszek Zduniak i Piotr Pietrzak.
- Tosia Białek zajmuje 8. i 10. miejsce na Słowacji
Więcej wyników na stronie cyclocross24.com
COMMENTS