Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie dzięki TOBIE!
Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i zarażać pasją.
W zawodach zmierzą się najlepsi kolarze z centralnej i północnej części Polski. Wyścig Bitwa o twierdzę Boyen słynie z tego, że jest trudnym technicznie – mówi Arek Cała, organizator – ocenianym na 4, w 5 punktowej skali. Będzie mocne ściganie w rozpędzającym się sezonie Milko Mazury MTB – dodaje.
Wyścig z udziałem dorosłych zawodników zostanie zorganizowany na 3 dystansach po tej samej trasie PRO, EXPERT i HOBBY.
Komunikat startowy:
Wyścigi Milko Mazury MTB to świetny sposób na rodzinne spędzenie niedzieli. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych rowerzystach, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch wyścigach Nickelodeon Race oraz Strider Cup Mazury MTB. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora lub na miejscu w miasteczku wyścigu.
Wszystkie informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w Milko Mazury MTB, daty i miejsca kolejnych etapów wyścigów, opisy tras dostępne są na stronie internetowej: https://mazurymtb.pl/
Tak było rok temu w Giżycku:
Dlaczego warto odwiedzić Giżycko?
Giżycko to największe miasto, leżące w samym centrum Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, uznanych za najpiękniejszy region w Europie i jedno z 14 najpiękniejszych miejsc na świecie! Giżycko określane jest mianem Żeglarskiej Stolicy Polski. W okolicy leży ponad 100 jezior, które otaczają miasto ze wszystkich stron. a na żeglarzy czeka Ekomarina, nowoczesny, ekologiczny, największy na Mazurach port pasażerski i jachtowy nad jez. Niegocin. Miasto położone na wąskim przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno, przyciąga swymi naturalnymi warunkami przyrodniczymi, wyjątkowymi miejscami i ciekawymi wydarzeniami, które dostarczają pozytywnej energii i emocji.
Otaczające tereny to wymarzone miejsce do uprawiania turystyki aktywnej. Oferta jest naprawdę bogata, od żeglowania, wędkowania, windsurfingu, kitingu, rejsów statkami, spływów kajakowych, jazdy konnej, po sporty ekstremalne, skutery wodne, nurkowanie, parasailing na lądzie, wodzie i lodzie, quady, samochody terenowe, wakeboarding i narty wodne, czy wspinaczkę w parku linowym. A zimą koniecznie trzeba spróbować bojerów, którymi można polatać na zamarzniętych jeziorach. Polecamy też narty biegowe, skutery śnieżne, ice kiting, nurkowanie pod lodem i podlodowe wędkowanie, kuligi i łyżwy na giżyckim lodowisku. W okolicy znajduje się też nowoczesny wyciąg narciarski.
Będąc w Giżycku koniecznie trzeba zobaczyć XIX-wieczną Twierdzę Boyen, najcenniejszy zabytek miasta, unikatowy na skalę nie tylko Polski ale i Europy. Na trasie spaceru po mieście musi się też znaleźć zabytkowy most obrotowy na kanale Giżyckim (Łuczańskim), jedyny taki w Polsce i jeden z dwóch czynnych tego typu mostów w Europie, skrzydło zamku krzyżackiego, dziś odrestaurowana część luksusowego hotelu, zabytkowa Wieża Ciśnień z tarasem widokowym, kościół ewangelicki i Pasaż Portowy, z którego możemy przejść kładką spacerową i nadwodną estakadą wprost na taras widokowy i giżyckie molo. Stąd rozpościera się niezapomniany widok na jezior Niegocin.
Wyjątkowym miejscem jest również Wzgórze św. Brunona, położone nad samym brzegiem jeziora Niegocin, na szczycie którego znajduje się wysoki, żeliwny krzyż, upamiętniający miejsce męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu. Na Wzgórze prowadzi ścieżka rowerowa, w pobliżu znajduje się siłownia w plenerze i tor do gry w boule, na miejscu na gości czekają wiaty wypoczynkowe. Ze Wzgórza św. Brunona możemy podziwiać wyjątkową panoramę miasta.
COMMENTS