Wyniki – 30-31 marca 2019

HomeWyniki

Sezon wystartował, a fajna pogoda w miniony weekend w tym niewątpliwie pomogła. Na starcie zawodów w Polsce tysiące amatorów, z kolei szeroka reprezentacja Polski zmierzyła się z Kamptal Klassik Trophy (UCI C1) w Langenlois. Absolutnym sukcesem jest 2. miejsce Bartka Wawaka, który stracił ledwo 12 sekund do triumfującego Gerharda Kerschbaumera.

Nie sposób wymienić wszystkie lokaty Polaków, bo startowało ponad 40 osób, ale odnotować trzeba:

• 7 miejsce Krzysztofa Łukasika
  • 8 miejsce Filipa Helty, który jednocześnie zajął 1. miejsce w U23
  • 15,16 i 17 miejsca zajęli odpowiednio Stanisław Nowa, Jakub Zamroźniak i Michał Topór
  • wyścigu nie ukończył Mateusz Nieboras

W rywalizacji kobiet triumfowała Lias Pasteiner z Austrii. Ola Podgórska tracąc dwie minuty zajęła 6. miejsce, a na 9. miejscu zameldowała się Paula Gorycka.

Miejsca 16,17,18, 19 i 20 to odpowiednio Gabriela Wojtyła, Magdalena Zielińska, Marlena Droździok, Zuzanna Krzystała oraz Klaudia Czabok.

W juniorach świetnie pojechali Łukasz Helizanowicz oraz Konrad Czabok, którzy zajęli odpowiednio 3 i 4 miejsce. Na 10. miejscu zameldował się Miłosz Ośko. W juniorka trzecie miejsce wywalczyła Matylda Szczecińska i była to jedyna reprezentantka z Polski w tej kategorii.

Pełne wyniki Kamptal Klassik Trophy 2019 – link

Ponadto we Francji, w Marsylii rozegrany został Puchar tego kraju, gdzie w elicie mężczyzn na podium stanęli Maxime Marotte, a za nim Victor Koretzcky oraz Jordan Sarrou. Z kolei w elicie kobiet na najwyższym stopniu podium Loana Lecomte, a za nią Annie Last oraz Githa Michiels.

Pełne wyniki – link

Z kolei w Belgii rozegrany został wyścig Gandawa Wevelgem, który padł łupem Alexandra Kristoffa. Na czwartym miejscu rywalizację ukończył Mathieu van der Poel, a Wout van Aert ze stratą 7 sekund był 29. Wcześniej w piątek rozegrany został E3 BinckBank Classic, gdzie w pięknym stylu wygrał Zdenek Stybar, a Wout van Aert był drugi.

W kraju rozegranych zostało sporo wyścigów, zarówno w formule cross country, jak i maratonów mtb. W sumie prawie 5 tysięcy osobostartów. Imponujące!

Poniżej tradycjnie „jedynki” w poszczególnych kategoriach lub dystansach oraz linki do pełnych wyników.