Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie dzięki TOBIE!
Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i zarażać pasją.
INFORMACJA PRASOWA
Czterech chłopców niepełnosprawnych intelektualnie stanie w najbliższą sobotę, siódmego maja na starcie krakowskiej eliminacji Skandia Maratonu. Zawodnicy reprezentujący Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 w Krakowie oraz Stowarzyszenie Wielkie Serce pokonają trasę dystansu Mini. Uczestnictwo w tak dużym, rowerowym wydarzeniu jest dla nich szczególnym wyróżnieniem.
Grupę rowerową dla młodzieży upośledzonej intelektualnie w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym prowadzą Marek Franaszek, prezes Stowarzyszenia Wielkie Serce oraz Marianna Wyszyńska-Tyniec, psycholog i instruktor kolarstwa.
“Jazda na rowerze jest jedną z ulubionych aktywności naszych wychowanków. Wspólne treningi pokazują chłopcom z trudnych środowisk, że możliwe jest spędzanie czasu w sposób społecznie akceptowalny a sport i rekreacja dostarczają o wiele więcej przyjemności i satysfakcji niż działania patologiczne.
Treningi rowerowe to ulubione zajęcia chłopców, są bardzo skutecznym środkiem wychowawczym i integrują grupę.
Uczestnictwo w Skandia Maratonie jest dla nich wyjątkowym wydarzeniem, na które czekali całą wiosnę” – mówi Maria Wyszyńska-Tyniec.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Krakowie kształci młodzież upośledzoną intelektualnie a także pochodzącą z rodzin niewydolnych wychowawczo. Grupa rowerowa jest jedną z wielu propozycji, jakie wychowankowie otrzymują w działającym przy ośrodku internacie.
Wsparciem dla Ośrodka jest Stowarzyszenie Wielkie Serce, zbierające dodatkowe fundusze w czasie organizowanej od 25 lat Aukcji Wielkiego Serca, na którą swoje prace przekazują najważniejsi, polscy artyści, kolekcjonerzy i galerie sztuki współczesnej. Dzięki temu możliwe są zajęcia sportowe takie jak właśnie grupa rowerowa, pływalnia, taniec sportowy czy obozy narciarskie.
Zajęcia rowerowe dla wychowanków Ośrodka prowadzone są dwa razy w tygodniu. Niepełnosprawni sportowcy nie tylko doskonalą swoje umiejętności jazdy na rowerze i poruszania się w ruchu drogowym, ale też poznają zasady zdrowego odżywiania i zalety płynących z aktywnego trybu życia.
Start zawodników reprezentujących Ośrodek w krakowskim Skandia Maratonie możliwy jest dzięki uprzejmości Organizatora, czyli Lang Teamu oraz wolontariuszy, którzy oprócz regularnych wychowawców pojadą na trasie jako opiekunowie zawodników.
COMMENTS