Alicja Matuła 14. na świecie! Viktoria Chladonova najlepszą Juniorką | Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim 2024, Pal Arnisal, Andora | WYNIKI

HomeSportWyniki

Na piątek, 30 sierpnia 2024, w Andorze zaplanowane są wyścigi indywidualne w olimpijskim cross country w pierwszej części dnia oraz w short tracku (XCC) w drugiej części dnia – więcej na ten temat w zapowiedzi. Za nami już wyścig Juniorek, który wygrała Słowaczka Viktoria Chladonova. Na pewno z dobrymi wspomnieniami z Andorry wracać będzie Alicja Matuła, która zajęła 14. miejsce.

Juniorki do pokonania miały cztery pełne okrążenia. Najlepsza okazała się Słowaczka Viktoria Chaldonova, która na pokonanie całego dystansu potrzebowała niewiele ponad godzinę. Na podium znalazły się także Kanadyjka Rafaelle Carrier oraz Słowenka Tereza Serkezi.

Duże powody do zadowolenia ma na pewno Alicja Matuła, która startując z numerem 50, praktycznie z końca stawki, ukończyła wyścig na 14. miejscu ze stratą 4:05. Kto z „naszych” przebije ten rezultat?

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Alicja jest aktualną Mistrzynią Polski w kolarstwie przełajowym, w jeździe indywidualnej na czas na szosie oraz w olimpijskim cross country. Wszystkie te tytuły oczywiście zdobyła w kategorii Juniorka, a w tym sezonie jeździ w barwach MAT ATOM Deweloper Wrocław dokąd przeszła z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Drugą z Polek w wyścigu Juniorek była Hanna Martyńska Mazurkiewicz (Warszawski Klub Kolarski), która startując z numerem 42 ukończyła wyścig na 27. miejscu, co też jest niezłym wynikiem w zestawieniu z pozycją startową.