Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie dzięki TOBIE!
Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i zarażać pasją.
To ten fragment sezonu, gdy zmęczenie intensywnością maratonów Mazovii wchodzi w mięśnie, a silna wola jest najbardziej podatna na pęknięcia. Ale to też ten fragment, gdy trzeba zacisnąć zęby, mocniej wcisnąć buty w zatrzaski SPD i jechać. Maraton w Piasecznie już 4 września.
Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Mazovii to zawsze prestiż. Ale wygrać generalkę w jubileuszowym, osiemnastym sezonie to będzie powód do szczególnej dumy. By móc jednak na trwałe zapisać się w historii cyklu prowadzonego przez kolarskiego mistrza Cezarego Zamanę, trzeba zdobyć się jeszcze na kilka zrywów energii. By dobitnie udowodnić rywalom, kto przewodzi stawce. Wraz z najbliższym, zaplanowanym na niedzielę 4 września maratonem w Piasecznie, Cisowianka Mazovia MTB Marathon wchodzi w decydującą fazę. Dwa z trzech ostatnich starć odbędą się na mazowieckiej ziemi.
A propos ziemi – trasy w Piasecznie potrafią skutecznie sprowadzić na ziemię właśnie. Cezary Zamana upodobał sobie chojnowskie lasy, by tam wytyczać jedne z najbardziej wymagających fragmentów w całym sezonie. Dość wspomnieć, że to właśnie tam czekać będzie dwukilometrowy odcinek XC. Niby tylko dwa kilometry, ale zbagatelizowanie tego kluczowego fragmentu może mieć niebagatelne konsekwencje dla końcowych wyników. Ale i inne części tras wymagać będą uwagi. Trasy będą zróżnicowane tak, jak zróżnicowane są same Lasy Chojnowskie, bory mieszane i grądy mieszają się z porastającymi podmokłe doliny gęste lasy łęgowe i torfowiska niskie.
W przygotowaniu się na zawody i walkę o cenne sekundy pomoże organizowany w niedzielę 28 sierpnia trening. Odbędzie się on na trasach dystansów Fit oraz Hobby, a poprowadzi go oczywiście Cezary Zamana. Pomoże on w przygotowaniu planu treningowego oraz samego roweru – tak, aby w dniu maratonu jechało się jak najlepiej. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy treningu otrzymają zniżkę na start w Piasecznie o wartości 50%. Start treningu o 10.00 na stadionie GOSiR w Piasecznie (ul. 1 Maja 16).
„W tak ważnym momencie sezonu musimy mieć pewność, że maraton będzie dopięty na ostatni guzik. A tu w Piasecznie mamy przecież sprawdzonych, godnych zaufania przyjaciół. Dzięki życzliwości lokalnych władz, zawody w tej części Mazowsza odbędą się już osiemnasty rok z rzędu. Peleton Mazovii zaglądał do Piaseczna w każdym sezonie. I nigdy nie zawiodłem się na lokalnym samorządzie” – podkreśla Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Dzięki silnemu wsparciu od samorządów, mogłem bardziej skupić się na wytyczaniu tras dla dystansów Pro, Hobby i Fit” – dodaje kolarski mistrz Polski.
Dla najmłodszych rowerzystów przygotowano darmowe zawody – do Piaseczna przybędzie znana z telewizyjnych bajek Rybka MiniMini. Wszystkie dzieci w wieku do sześciu lat mogą cieszyć się bezstresową rywalizacją, by następnie wrócić do domu z pierwszym życiu własnym numerem startowym oraz zdjęciem z bohaterką dobranocek. By skorzystać z tej okazji, trzeba mieć jedynie sprawny rower oraz kask.
Baza zawodów, a także start i meta wszystkich dystansów będą zlokalizowane na Stadionie Miejskim Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie przy ul. 1 Maja 16. Tam też będzie się można zapisać w dniu zawodów, tj. w niedzielę 4 września. W niedzielę przyjmowane będą też zapisy na zawody z Rybką MiniMini. Zapisy trwają już on-line – warto z nich skorzystać, aby w dniu maratonu nie zaprzątać sobie głowy formalnościami (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/233).
Zadanie publiczne pn. „Mazovia MTB Marathon- maratony rowerowe na Mazowszu” jest dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
PIASECZNO CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON
niedziela 4 września – program zawodów
- 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów
Starty
- 10:30 – start dystansu Hobby
- 11.30 – start dystansów Fit, PRO
- 11:45 – zawody Mini Mini
Dekoracje
- 12:00 – dekoracja dystansu Hobby
- 14:00 – dekoracja dystansu Fit
- 14:45- dekoracja dystansu Pro
podane godziny są godzinami orientacyjnymi
COMMENTS