Puchar Świata w Val di Sole: 13. miejsce Mai Włoszczowskiej

Puchar Świata w Val di Sole: 13. miejsce Mai Włoszczowskiej

Mistrzostwa Świata XCO 2020 w Albstadt definitywnie odwołane
Wyniki – 1-2 lipca 2017
Kręty sezon Katarzyny Solus-Miśkowicz – zawodniczki Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
Michał Topór (Superior Zator) – Puchar Szlaku Solnego, Termy Chochołowskie
Michał Topór (Superior Zator) – Górale na Start, Wałbrzych

Dwukrotna medalistka olimpijska była ustawiona na starcie dopiero w piątym rzędzie ze względu na brak startów w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie.

Włoszczowska od samego początku rywalizacji miała zatem utrudnione zadanie, ponieważ musiała przebijać się przez inne zawodniczki w walce o jak najwyższą pozycję.

Polka w ubiegłym sezonie triumfowała we Włoszech. Ponadto, bardzo lubi tamtejszą trasę. Powtórzenie wyniku sprzed roku było jednak utrudnione ze względu na daleką pozycję od samego startu, ale jej obecna forma pozwala z optymizmem patrzeć na zbliżające się mistrzostwa świata oraz finał Pucharu Świata, który odbędzie się w USA.

W elicie mężczyzn trochę szczęścia zabrakło Ondrejowi Cinkowi. Czech na początkowym odcinku wyścigu zaliczył upadek i nie mógł kontynuować rywalizacji. – Z Ondrejem wszystko jest w porządku. Jestem pewien, że w przyszły weekend podczas kolejnych zawodów Pucharu Świata będzie chciał się odegrać. Maja Włoszczowska nie wystartuje natomiast w kolejnym wyścigu, ponieważ wybiera się na wysokogórskie zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych, aby przygotowywać się do docelowych startów w tym sezonie – podsumował Kornel Osicki, menedżer Kross Racing Team i trener kadry narodowej w kolarstwie górskim.

COMMENTS

DISQUS: 0