Barbara Borowiecka (PrinzWear Szczepan Bike) – W cieniu Kawczych Gór / Puchar Krajny

Barbara Borowiecka (PrinzWear Szczepan Bike) – W cieniu Kawczych Gór / Puchar Krajny

REKLAMA
Wyniki – 26-27 października 2019
Faworyci 83. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym – Szczekociny 2020
Barbara Borowiecka (Cannibal Team) – Poldercross, Kruibeke / Superprestige, Gieten
Wyniki – 30 listopada – 1 grudnia 2019
Wyniki – 12-13 października 2019

Ostatnie trzy wyścigi stanęły pod znakiem czwartego miejsca. Wystartowałam na Super Pucharze Polski w Gościęcinie, w Starym Kurowie (5km od mojego miejsca pobytu, więc grzechem byłoby nie wystartować) i w Złotowie. Na chwilę stanęłam w miejscu. Moja forma nie uległa zmianie, po prostu rywalki okazały się silniejsze.

Trasa w Starym Kurowie należy do jednych z bardziej wymagających fizycznie. Długie podjazdy, długi podbieg, kilka długich prostych. Mało techniki, dużo siły. Pogoda idealnie wpasowała się w klimat wyścigu. Jak sama nazwa wskazuje – “Cień Kawczych Gór”,było mrocznie, mgliście i ponuro. Dodatkowo wiatr dawał efekt przeszywającego chłodu. Całe szczęście atmosferę rozgrzewało ognisko. Stawka szybko się ułożyła i nie było dynamicznych zmian.

W swoje urodziny wystartowałam w Złotowie. Było mi bardzo miło je je spędzić wśród znajomych i robić to co najbardziej lubię. W Złotowie odbył się moim zdaniem jeden z ciekawszych wyścigów jeśli chodzi o elitę kobiet. Ciągłe przetasowania, pościgi, ucieczki. W końca jakaś dynamika w tym naszym ściganiu. Do samego końca toczyła się zacięta walka o miejsca na podium.
Trasa w sumie niczym mnie nie zachwyciła. Trochę lasu, trochę telepki po polu, kawałek piachu. Meta była w dziwnym miejscu. Tuż po przeszkodach i zakręcie. Bez miejsca na finisz.

fot. Dariusz Krzywański / dkpcycling.com

COMMENTS

DISQUS: 0