♛ Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Mistrzostwa Polski XCO, Warszawa

HomeKomentarze

♛ Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Mistrzostwa Polski XCO, Warszawa

Mistrzostwa Polski XCO w Warszawie za nami. Świetna organizacja, bardzo wymagająca trasa, zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym oraz fantastyczni kibice, których mnóstwo zgromadziło się przy trasie. To wszystko spowodowało, że Mistrzostwa były 3-dniowym świętem kolarstwa górskiego. Dla mojej drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team i dla mnie były to bardzo udane zawody. Zaczęliśmy w piątek, gdzie w składzie Kasia Solus-Miśkowicz, Marceli Bogusławski, Piotrek Kryński i ja zdobyliśmy złoto w sztafecie. W sobotę Piotrek wystartował w wyścigu o Puchar Prezesa PZKOL i wywalczył drugą pozycję.

Niedziela to już wyścigi Elity. Rozpoczęła Kasia, która po bardzo emocjonującym wyścigu zajęła drugą lokatę ustępując jedynie Mai Włoszczowskiej. Później przyszedł czas na Elitę mężczyzn i U23. Od startu stawkę prowadził Wojciech Halejak. Na drugim okrążeniu oderwaliśmy się razem z Bartkiem Wawakiem, jednak współpraca nie układała się i wkrótce zostaliśmy doścignięci przez Kubę Zamroźniaka i Filipa Heltę. W takim towarzystwie pokonywaliśmy kolejne rundy, zmieniając się na prowadzeniu. Na czwartej rundzie zaatakował Kuba i uzyskał kilkusekundową przewagę. Po paru minutach pogoni jechaliśmy już we trzech, natomiast dystans zaczął tracić Filip. Na piątej rundzie postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i zaatakowałem. Zrobiła się kilkusekundowa luka pomiędzy mną a Bartkiem. Pomimo sporego zmęczenia starałem się cały czas utrzymywać koncentrację, żeby na trudnej trasie nie popełnić błędu. W ten sposób przez ostatnie trzy rundy do końca powiększałem przewagę i na mecie mogłem się cieszyć z kolejnej koszulki Mistrza Polski XCO. Super pojechał Kuba, który wygrał w orlikach, będąc jednocześnie trzecim zawodnikiem w elicie! Na podium w orlikach stanął również Marceli, zajmując trzecie miejsce.

Podsumowując, były to świetne zawody i super wyniki naszej drużyny. Specjalne podziękowania dla naszego trenera Bogdana Czarnoty, który tak świetnie przygotowuje nas do kolejnych zawodów.

COMMENTS

DISQUS: 0