Wyniki – 7-8 października 2017

Wyniki – 7-8 października 2017

UCI Marathon Series – Bike Maraton Jelenia Góra dla Brzózki i Neff
Wyniki – 12-15 sierpnia 2017
Mistrzostwa Europy w maratonie (XCM) – Polacy całkiem nieźle!

Jeden z najważniejszych cykli maratonów MTB w kraju czyli Bike Maraton dobiegł końca. Z premedytacją nie piszę „amatorskich cykli”, bo dzięki determinacji Maćka Grabka, wpisywaniu zawodów nie tylko do kalendarza PZKol, dalej do UCI i ściąganiu na start nie tylko krajowej czołówki, z roku na rok dopieszczając trasy udało się stworzyć „zawodowy cykl”, którym możemy się chwalić w Europie. Dlatego też na początku sezonu zaproponowaliśmy „Klasyfikacją górską #MTBXCPL„, do której ostatecznie liczyło się tylko 12 zawodników na czele z Mariuszem Kozakiem, Krzysztofem Łukasikiem oraz Rafałem Alchimowiczem.

W przełajach aktualni Mistrzowie Polski łapią punkty UCI i stawiają sobie coraz wyżej poprzeczkę – Marek Konwa zaliczył bardzo udany start w Czechach, a Magda Sadłecka we Francji. Z kolei Karol Michalski w Danii zajął 4 miejsce.

Nie można nie wspomnieć o ostatnim starcie sezonu zawodników JBG-2 – bracia Brzózka oraz Mariusz Michałek zajęli wysokie lokaty w etapówce Roc d’Azur Trophy.


ŚWIAT

Berencross - Meulebeke, Belgium

  1. Mathieu van der Poel – Beobank Corendon
  2. Michael Vanthourenhout – Marlux Napoleon Games
  3. Wout van Aert – Crelan Charles

  1. Sanne Cant – Beobank Corendon
  2. Ellen van Loy – Telenet Fidea Lins
  3. Loes Sels – Crelan Charles

DVV verzekeringen trofee - Hotondcross - Ronse Kluisbergen, Belgia

  1. Lars van der Haar – Telenet Fidea Lions
  2. Mathieu van der Poel – Beobank Corendon
  3. Wout van Aert – Crelan Charles

  1. Katherine Compton – USA
  2. Maud Kaptheijns – Holandia
  3. Helen Wyman – Wielka Brytania

Cyclo Cross International de la Solidarite de Lutterbach - Lutternach, Francja

  1. David van der Poel – Boebank Corendon
  2. Vinvent Baestaens – Belgia
  3. Fabien Canal – Francja

  1. Lucie Chainel – Team Chazal Canyon
  2. Jasmin Egger-Achermnn – Szwajcaria
  3. Francesca Baroni – Włochy
  • Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team – miejsce 5 / +0:57

Kronborg Park Cross - Helsingor, Dania

  1. David Eriksson
  2. Henrik Jansson
  3. Martin Eriksson
  4. Karol Michalski

  1. Caroline Bohe
  2. Lisette Christensen
  3. Malene Degn

Toi Toi Cup - Jabkenice, Czechy

  1. Tomas Paprstka – Czechy
  2. Adam Toupalik – Beobank Corendon
  3. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  • Paweł Szczepaniak – Polska – miejsce 23 / -1 okr

  1. Pavla Havlikova – Czechy
  2. Karla Stepanova – Czechy
  3. Janka Stevkova – Słowacja

Grand Prix Rakova - Rakova, Słowacja

  1. Tomas Paprstka – Czechy
  2. Adam Toupalik – Beobank Corendon
  3. Martin Haring – Czechy
  • Dawid Jona – Polska – miejsce 10
  • Stanisław Nowak – Superior Zator – miejsce 11
  • Bartosz Świerblewski – Polska – miejsce 17 / -1 okr

  1. Jana Stevkova – Słowacja
  2. Jana Czeczenikarova – Czechy
  3. Magdalena Misonova – Czechy

ROC d'Azur Canyon Marathon 2017

  1. Daniel Geismayr
  2. Alban Lakata
  3. Fabian Rabensteiner

  1. Annika Langvad – Specialized Racing
  2. Hildegunn Hovenak
  3. Maria Cristina Nisi

ROC d'Azur Trophy 2017

  1. Sebastien Carabin
  2. Mariusz Michałek – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Adrian Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  4. Piotr Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team

  1. Inez Krawczyk
  2. Anna Tomassini
  3. Abigail Armstrong


POLSKA

Bike Maraton - Świeradów Zdrój

Giga


  1. Karol Rożek – Jbg-2 Professional Mtb Team
  2. Mariusz Kozak – Jbg-2 Professional Mtb Team
  3. Wojciech Halejak – Jbg-2 Professional Mtb Team

  1. Karolina Sowa – 72d Windsport Powered By Oshee
  2. Magdalena Wojtyła – Immotion Specialized Skoda Gall-icm Team

Mega


  1. Karol Rożek – Jbg-2 Professional Mtb Team
  2. Mariusz Kozak – Jbg-2 Professional Mtb Team
  3. Wojciech Halejak – Jbg-2 Professional Mtb Team

  1. Anita Kaputa – Kkw Superior Wałbrzych
  2. Monika Strychar – Mitsubishi Materials Mtb Team
  3. Małgorzata Podgórska – Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa – Mega

Memoriał Marka Galińskiego - Mroczków Gościnny

Elita


  1. Michał Topór – Superior Zator
  2. Maciej Jeziorski – Romet Factory Team
  3. Łukasz Matusiak – Gatta Bike RS

  1. Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Antonina Białek – Warszawski Klub Kolarski
  3. Klaudia Cichacka – Baran Cycling Team

Junior


  1. Paweł Śmigielski – Estile Racing Team
  2. Szymon Błasik – Jastrzębie Łaskie

Masters I


  1. Michał Kostrzewa – PRB Kombud
  2. Karol Wróbel – VIP Trans Team
  3. Tomasz Lesiak – Estile Racing Piotrków Trybunalski

Masters II


  1. Roman Hajzler
  2. Maciej Kubicz – Absolute Bikes Redingo Team
  3. Robert Zalewski – Mayersport BokserskAutoserwis

Masters III


  1. Marek Gawron – Warach Rowery
  2. Tomasz Dyba – Wolnego Stanu Rowerowego
  3. Rafał Chojnacki – Crazy Racing Team

METROBIKES.pl MTB Cross Maraton - Pińczów

Master


  1. Paweł Chrząszcz – 72D Windsport Powered by Oshee
  2. Szymon Zacharski – 3R Radomski Ruch Rowerowy
  3. Paweł Bukalski – Baran Cycling Team

  1. Zofia Czyż – iBox Mała Liga Cycling Team
  2. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – MyBike.pl
  3. Ania Wajzer – Sengam Sport Racing Team

Fan


  1. Daniel Packi – VIP Trans Team
  2. Michał Cichoń – MTB MOSiR Dukla
  3. Mateusz Kowalczyk – Cyclo Trener Team

  1. Kasia Laskowska – Finisher.pl
  2. Klaudia Cichacka – Baran Cycling Team
  3. Barbara Gosztyła – 72D Windsport Powered by Oshee

Bike Cross Maraton - Łopuchowo

Mega


  1. Hubert Sameczuk – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link
  2. Michał Górniak – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link
  3. Mateusz Laszczyk –  Agrochest Team

  1. Marta Gogolewska – M E R X Team Wągrowiec
  2. Magdalena Hałajczak –  Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Ewa Szymankiewicz – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link

Garmin MTB Series - Rumia

  1. Bartosz Banach – Torus – Apteka Gemini Gdańsk
  2. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
  3. Krzysztof Krzywy – Nexus Team

  1. Rita Minkiewicz – CST MTB Team
  2. Aleksandra Zabrodzka – MLKS Baszta Bytów
  3. Katarzyna Łysek – Niezrzeszona

LOTTO Poland Bike Marathon - Warszawa Wawer

  1. Adrian Kuczyński – Absolute Bikes Redingo Team
  2. Kamil Karwat – RoweryLady.pl
  3. Bartosz Grędziński – Kross Staff Team

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Magdalena Kosko – Beat Bike Pro Relo Team
  3. Barbara Kleczaj – Go Sport AK Sped Team

ORLEN Puchar Polski - Godzina w piekle - Lublin

Elita


  1. Bartosz Mikler – Mluks Victoria Jarocin
  2. Grzegorz Grabarek – Stowarzyszenie KS 64-STO Leszno
  3. Wojciech Ceniuch – Piast Szczecin

  1. Kinga Kalembkiewicz – KLKS „AZALIA” Brzóza Królewska
  2. Barbara Borowiecka – Szczepan Bike
  3. Brygida Piersiak – KLKS „AZALIA” Brzóza Królewska

Junior


  1. Piotr Kryński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Maciej Borkowski – MGLKS Olimpijczyk
  3. Sebastian Żurek – Mayady Team Lublin

Amator


  1. Paweł Arciszewski – Renault Team
  2. Wojciech Matras – Atol-Bike Lublin
  3. Piotr Mateszko – Brodex Party Professional

Masters I


  1. Jarosław Volcendorf – Niezrzeszony
  2. Maksymilian Bieniasz –  KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów
  3. Michał Kostrzewa – Niezrzeszony

Masters II


  1. Andrzej Michniak – Warszawski Klub Kolarski
  2. Arkadiusz Jusiński – Niezrzeszony
  3. Janusz Łodej – ZKS „Stal” Rzeszów

Masters IV


  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Andrzej Masiak – LTC Lublin
  3. Leszek Ziętkowski – Broń Radom

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0