Wyniki – 8-9 lipca 2017

Wyniki – 8-9 lipca 2017

I edycja cyklu Bike Maraton 2016 – Miękinia [PR]
Wyniki – 8-9 października 2016
Bartosz Janowski (Romet Racing) – Bike Maraton – Wisła

Do niedzielnego popołudnia ten wyścigowy weekend zapowiadał się trochę jak każdy inny, z dobrymi i bardzo dobrymi wynikami na Pucharze Świata. Wszystko zmieniło się po tym jak zaczęły do nas napływać informacje o kolejnych kraksach na Tour de France, łącznie z tą w której ucierpiał Rafał Majka. Krótko mówiąc polała się krew, pewne granice zostały przekroczone, cały czas nie wiadomo czy Rafał pojedzie dalej, a my przede wszystki zapamiętamy fantastyczną postawę Michała Kwiatkowskiego, który prawie dosłownie doholował Rafała do mety…

Wracając do Pucharu Świata – trudno nazwać to niespodzianką, bo na Pucharze Świata nie ma ani słabych, ani przypadkowych zawodników. Nie mniej jednak wczorajsze zwycięstwo Brytyjki Annie Last jest pewną niespodzianką, a dla niej samej ogromną radością. Po mocnym starcie Maja Włoszczowska ostatecznie ukończyła wyścig na świetnym szóstym miejscu. Annika Langvad w związku ze złym samopoczuciem wycofała się z wyścigu, a Yana Belomoina, która była na czele przez większość wyścigu przypomniała wielu, że jeden błąd może kosztować wiele. Ostatecznie ukończyła wyścig na trzecim miejscu, zaraz za fantastycznie jadącą Gunn Ritą Dahle Flesjaa.

W wyścigu mężczyn sporo niespodzianek. Najważniejsza to taka, że Nino Schurter musiał naprawdę się mocno napracować, żeby ponownie stanąć na pierwszym stopniu podium. Najpierw mocno przeciągnął go Mathieu van der Poel, później zawiązała sie grupka 7 zawodników, którzy tasowali się przez bodajże dwie rundy. Na koniec turbo włączył Jaroslav Kulhavy i tylko o trzy sekundy przegrał z Nino. Wisienką na torcie mijającego PŚ jest medal elity mężczyzn dla polskiej drużyny – bo oto Anton Sintsov tracąc 12 sekund do Kulhavego wjechał na metę jako trzeci zawodnik!


W zasadzie po bądź co bądź nudnych wyścigach w Andorze te wczorajsze rozegrane w Szwajcarii pokazały wszystko co piękne w cross country – tasujących się zawodników, naturalną trasę, zmieniające się dynamicznie warunki pogodowe. Ależ to było piękne show!

fot. Jochen Haar

Puchar Świata DH - Lanzerheide, Szwajcaria

  1. Greg Minnaar – Santa Cruz Syndicate
  2. Troy Brosnan – Canyon Factory Racing DH
  3. Danny Hart MS Mondraker Team
  • Sławomir Lukasik – NS-Bikes Factory Racing Miejsce 16/+7,54

  1. Myriam Nicole – Commenal / Vallnord
  2. Rachel Athernon – Trek Factory Racing DH
  3. Emile Siegenthaler – PivotFactory Racing

Puchar Świata XCO - Lanzerheide, Szwajcaria

Elita


  1. Nino Schurter – Scott-Sram MTB Racing Team
  2. Jaroslav Kulhawy – Specialized Racing
  3. Maxime Marotte – Cannondale Factory Racing XC
  • Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 28 / +4:21
  • Bartłomiej Wawak – Kross Racing Team – miejsce 33 / +4:51

  1. Annie Last – OMX PRO Team
  2. Gunn-Rita Dhale Flesjaa – Team Merida Gunn-Rita
  3. Yana Belomonia – CST Sandd American Eagle MTB Racing Team
  • Maja Włoszczowska – Kross Racing Team – miejsce 6 / +1:23
  • Katarzyna Solus-Miśkowicz – Volskwagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 22 / +6:05
  • Aleksandra Podgórska – Niezrzeszona – miejsce 43 / +12:27
  • Paula Gorycka – Struby-Bixs Team – miejsce — / DNF

U23


  1. Martins Blums – ZZK
  2. Maximilian Brandl – Niezrzeszony
  3. Nadir Colledani – Torpado Gabogas
  • Jakub Zamroźniak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 63 / + 10:07

  1. Kate Courtney – Specialized Racing
  2. Sina Frei – JB Brunex Felt Team
  3. EVie Richards – Niezrzeszona
  • Magdalena Zielińska – Niezrzeszona – miejsce 34 / +12:54


POLSKA


Bike Maraton - Szklarska Poręba

Giga


  1. Adrian Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Karol Rożek – JBG-2 Professional MTB Team
  4. Piotr Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  5. Bartosz Janowski – Romet Factory Team

  1. Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Karolina Sowa – 72D Windsport Powered by Oshee
  3. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia
  4. Anna Urban – TRW MTB Racing
  5. Katarzyna Galewicz – Niezrzeszona

Mega


  1. Filip Helta – SGR Specialized
  2. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized
  3. Marcin Kawalec – IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team

  1. Agnieszka Uroda Hampelska – Rafako Orbea MTB Team
  2. Alina Serafin – THP Team
  3. Małgorzata Podgórska – Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa

Leszczyńska Liga Rowerowa - Krzywiń

  1. Bartosz Wujczak – Real 64sto
  2. Mariusz Chyła – Real 64sto
  3. Michał Stachowski – Real 64sto

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB - Strzelce Krajeńskie

Giga


  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  3. Maciej Kasprzak 0 Real 64sto
  4. Hubert Semczuk – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team
  5. Bartłomiej Oleszczuk – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team

  1. Katarzyna Hendrzyk Majewska – Real 64sto
  2. Barbara Borowiecka – Klub Osób Niewidomych Omega
  3. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric

Mega


  1. Marcin Wider – Sogest
  2. Filip Pendrak – Team Berotu
  3. Emilian Pajzert – Real 64sto

  1. Ewa Szymankiewicz – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team
  2. Martyna Paszkowska – Superior Bike Team
  3. Małgorzata Kaczmarek – KS Kibolski

Legia MTB Maraton - Leoncin

  1. Paweł Pięta – Rafako Orbea MTB Team
  2. Kamil Mrowiec – GoSport AK Sped
  3. Adam Orszulak – ULKS Józefina

  1. Aleksandra Zasada – Clear Bike Team

LOTTO Poland Bike Marathon - Wąchock

  1. Kamil Kuszmider – TRW MTB Racing
  2. Marcin Jabłoński – metrobikes.pl
  3. Ernest Kurowski – WAWA Bike Team

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Barbara Kleczaj – GoSport AK Sped
  3. Krystyna Żyżyńska Galeńska – MyBike.pl

Maratony Kresowe - Gołdap

  1. Patryk Muśko – Muśko Team
  2. Sarunas Pacevicius – Sprint SBR Bank
  3. Andrei Murygin – Mistral

  1. Silvija Latozaite – Sprint SBR Bank
  2. Kotryna Vaicyte – DSK Fortuna Sprint SBR Bank Team
  3. Katarzyna Sieńko – AGR Podlasie

Podkarpacka Liga Rowerowa - Wietrzno

Puchar Mazowsza MTB XC - Wesoła


Elita


  1. Maciej Jeziorski – Romet Factory Team
  2. Michał Neumann – Romet Factory Team
  3. Mateusz Rejch – SST Lubcza

  1. Marta Turoboś – Hurom Sławno Kellys
  2. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski

U23


  1. Marceli Bogusławski – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Karol Ostaszewski – Warszawski Klub Kolarski
  3. Tomasz Budziński – Hurom Sławno Kellys

Junior


  1. Julian Szeremeta – Warszawski Klub Kolarski
  2. Damian Nowakowski – LKK LUKS Sławno
  3. Wojciech Szałachowski – MSR Mrągowo

Masters kobiety


  1. Justyna Małek – KK Cyklon Warszawa
  2. Zofia Czyż – iBOX Mała Liga Cycling Team
  3. Joanna Wilczyńska

Masters I


  1. Łukasz Giziński – TRW MTB Racing
  2. Tomasz Pietrzycki – Pie3cki Team
  3. Arkadiusz Zieliński – Polski Klub MTB

Masters II


  1. Daniel Pepla – Trezado BikeTires.pl
  2. Piotr Małek – KK Cyklon Warszawa
  3. Borys Tyszecki – Trezado BikeTires.pl

Masters III


  1. Krzysztof Jeziorski
  2. Tomasz Dyba
  3. Jacek Bróz – SMCT

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0