Puck Pieterse i Victor Koretzky najlepsi w short tracku (XCC), Gorycka 23., Wawak 28. | Puchar Świata MTB, Les Gets | WYNIKIfot. Bartek Wolinski / Red Bull Content Pool

HomeSport

Puck Pieterse i Victor Koretzky najlepsi w short tracku (XCC), Gorycka 23., Wawak 28. | Puchar Świata MTB, Les Gets | WYNIKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Francuskie Les Gets, które rok temu było areną Mistrzostw Świata, tym razem ściągnęło zawodników ze wszystkich kontynentów za sprawą Pucharu Świata, który odbywa się tam we wszystkich odmianach kolarstwa górskiego, w których w tym roku rozgrywany jest cykl UCI MTB World Series. Mowa tu nie tylko o cross country oraz zjeździe, ale także maratonie MTB oraz Enduro. To będzie zdecydowanie wielkie święto kolarstwa górskiego, a że Francuzi umieją się doskonale bawić, to już pokazali rok temu.


Z perspektywy XC do odnotowania tradycyjnie czwartkowe wyścigi short track, które dla kategorii U23 rozgrywane są od tego roku. Jeśli chodzi o rozstrzygnięcia w tych kategoriach wiekowych, to kolejne wygrane do swojego sportowego CV dopisują Ronja Blochlinger oraz Adrien Boichis:

  1. Adrein Boichis – Trinity Racing TMTB
  2. Riley Amos – Trek Factory Racing XC
  3. Carter Woods – Giant Factory Off-road Team XC
  1. Ronja Blochlinger – Liv Factory Racing
  2. Samara Maxwell – Nowa Zelandia
  3. Noelle Buri – Bixs Performance Race Team

Jedyna Polka, Matylda Szczecińska, na miejscu 35. (+2:36).

W piątek popołudniu rywalizowali zawodniczki i zawodnicy Elity. Na starcie stanęła 40 zawodników najwyżej sklasyfikowanych według rankingu UCI. Dzięki Eurosport/GCN możemy obejrzeć rywalizację na żywo, choć tradycyjnie znalezienie właściwej transmisji w Player.pl to spore wyzwanie.

Wyścig kobiet rozgrywa się według klasycznego schematu, czyli dopiero na ostatnim okrążeniu idzie fullgaz. Początkowo wydaje się, że po zwycięstwo sięgnie Alessandra Keller, ale jeszcze mocniej poprawia Puck Pieterse, która sięga po zwycięstwo. W tym czasie do Szwajcarki dojeżdża Evie Richards, która jak widać w tej części sezonu jest w mocnym gazie, wyprzedza Keller i gwarantuje sobie drugie miejsce.

W wyścigu z powodów zdrowotnych nie startą m.in. Jolanda Neff oraz Pauline Ferrand Prevot.

Jedyna Polka, Paula Gorycka, melduje się na 23. miejscu (+1:09), co daje jej wysoką, trzecią linię w niedzielnym wyścigu cross country.

Pełne wyniki

W wyścigu mężczyzn bardzo szybko zawiązała się kilkuosobowa grupka, w której wszyscy mieli apetyt na zwycięstwo. Na półtora okrążenia do końca bardzo mocny atak przeprowadza Victor Koretzky, który na pewno chce się pokazać przed swoją publicznością. Ten mocny atak to trzeba zobaczyć, bo żaden z zawodników jadących za Francuzem nie jest w stanie skasować tej niewielkiej, kilkumetrowej przewagi, choć na na samym finiszu dojeżdża do Koretzkiego Jordan Sarrou, a na mecie różnica o grubość opony.

Trzecie miejsce dla Luca Schwarzbauera, który na finiszu wybiera wewnętrzną linię, którą blokuje Thomasa Lithchnera, który z kolei uderza kołem w tylne koło Niemca i upada.

Bartek Wawak na 28. miejscu (+0:43).

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0