Matylda Szczecińska i Kornel Osicki w MMR Factory Racing Team

HomeSportZapowiedzi

Matylda Szczecińska i Kornel Osicki w MMR Factory Racing Team

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


MMR Factory Team to drużyna fabryczna hiszpańskiego producenta rowerów, marki MMR. To właśnie na rowerze MMR Carlos Coloma w 2016 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Rio sięgnął po brązowy medal. W ubiegłym roku w jej barwach jeździli m.in. Włoch Nadir Colledani i Hiszpan Ivan Faijoo, którzy rozstają się z drużyną. W ich miejsce pojawia się Matylda Szczecińska, co w parze z Raquel Queiros i Lucią Gomez czyni zespół damskim, jeśli chodzi o zawodniczki. Menadżerem zespołu zostaje Kornel Osicki, a wspierać będą go w obszarze marketingu Guillermo Rodriguez oraz mechanik Pablo Rodriguez.


– Średnia wieku członków zespołu to zaledwie 22 lata. Wśród personelu znajdą się z kolei osoby doświadczone, pracujące w kolarstwie od lat – opisuje Guillermo Rodríguez, menedżer ds. Marketingu sportowego MMR. – Wierzę, że Osicki przeniesie swoje doświadczenie i wielką jakość, którą dostrzegaliśmy w trakcie jego zawodowej kariery na nasz grunt. Liczymy też, że Matylda Szczecińska będzie kontynuować rozwój i swoimi występami przyniesie nam sporo radości – dodał, podkreślając, że MMR doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak rozwija się obecnie kobiece kolarstwo I to właśnie na nie chce odważnie postawić.

Kornel Osicki o swojej roli w MMR Factory Team:

Mam wraz z szefem firmy wspólną, spójną wizje rozwoju drużyny w kolejnych latach, Zaczynamy od budowania solidnego fundamentu. W sezonie 2023 będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony na wyścigach Pucharu Świata. Za cel stawiam miejsca zawodniczek w czołowej “10” kategorii młodzieżowej. Wierzę też, że uda się moim podopiecznym w komplecie zakwalifikować i wystartować w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Podczas oficjalnej prezentacji ekipy w siedzibie firmy MMR, mieszczącej się w hiszpańskim Aviles Osicki oraz dyrektor generalny firmy, Alberto San Martin podkreślali “dodatkową motywację”, towarzyszącą sportowym wyzwaniom w 2023 roku. – Upłynie on pod znakiem transformacji i ekspansji marki na nowe rynki. Profesjonalna drużyna jest naszym największym, sportowym atutem, a także doskonałym poligonem doświadczalnym dla innowacji – zaznaczał sternik marki.

Repliki rowerów Kenta SL i Rakish SL, na których będzie jeździć zespół dostępne będą w sprzedaży także w naszym kraju, podobnie, jak inne, wybrane modele MMR, które w Polsce nabyć będzie można już w drugim kwartale 2023 roku.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0