Puchar Tłustego Karpia p/b Dandy Horse czyli polskie Kerstperiode

HomeSportZapowiedzi

Puchar Tłustego Karpia p/b Dandy Horse czyli polskie Kerstperiode

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Chyba żadnemu fanowi kolarstwa przełajowego nie trzeba mówić, czym jest Kerstperiode. Ale to w Belgii. To co jednoczy kolarzy na całym świecie to wyzwanie Rapha 500, które od niedawna można także realizować na platformie Zwift, więc niezależnie od warunków pogodowych. Od trzech lata w ramach inicjatywy Syrenka CX odbywa się Puchar Tłustego Karpia, którego sponsorem w tym roku został producent kół – Dandy Horse Wheels.


Rapha 500 to przejechanie 500 km w ciągu ośmiu dni między Wigilią i Nowym Rokiem. Kerstperiode to z kolei bardzo intensywny kalendarz startowy kolarzy przełajowych w Belgii – wszystko zaczyna się 23 grudnia, w przeddzień Wigilii i trwa, w zależności od teorii, do 5 stycznia, a w tym roku przez układ kalendarza może nawet trwać do 8 stycznia. Z racji zbliżających się naprawdę ważnych startów jak mistrzostwa krajowe czy w perspektywie miesiąca Mistrzostwa Świata, do tak intensywnych startów trzeba podejść dość rozsądnie. W prawie wszystkich wyścigach, aż do 8 stycznia, swoje starty zaplanowane mają m.in. Mathieu van der Poel oraz Wout van Aert. W większości z nich wystartuje także Tom Pidcock. Dobrze obrazuje to grafika przygotowana przez ekipę cyclocross24.com:

Wracamy jednak nad Wisłę. Idea Pucharu Tłustego Karpia pojawiła się kiedy w społeczności Syrenka CX nie było woli za tym, by gonić kilometry przy okazji wspomnianego wyzwania Rapha 500, ale jednocześnie chcieliśmy pojeździć. Dziś już nie pamiętam od kogo wyszła inicjatywa czy pomysł. Ale w mniejszej czy większej skali przyjęło się.

Na czym polega Puchar Tłustego Karpia? Na terenie Warszawy i okolic wytypowaliśmy 9 rund przełajowych, na których regularnie trenujemy i są w większości wszystkim dobrze znane. Trochę wzorem Kerstperiode trzeba jeździć dużo i intensywnie. Puchar trafi do osoby, która w tym okresie przejedzie najwięcej rund przełajowych w najlepszym czasie, przy czym aktywność na jednej rundzie musi trwać tylko co regularny wyścig czyli co najmniej 50 minut.

W tym roku oprócz satysfakcji dodatkową motywacją dla najszybszych i najbardziej wytrwałych jest nagroda w postaci karbonowych kół przełajowych pod szytki ufundowanych przez Dandy Horse Wheels. Oprócz tego do zwycięzcy powędruje pamiątkowa, wyjątkowa figurka.

Osoby z podium także nie wrócą z pustymi rękoma – otrzymają kolarskie koszulki Syrenka CX. Podobna nagroda przewidziana jest także dla kobiety, która uzyska najlepszy wynik.

Mając świadomość, że codzienne intensywne treningi przełajowe nie są dla każdego, a niektórym mogą wręcz zaburzyć przygotowania do startu w Mistrzostwach Polski w tym roku w regulaminie pojawiła się też pozycja „nagrody dla każdego”. By po nią sięgnąć wystarczy zaliczyć cztery rundy, co uwzględniając ośmiodniowy okres trwania Pucharu Tłustego Karpia sprowadza się w zasadzie do tego samego co dwa podwójne weekendowe starty, tak jak w przełajach.

Wszystkie istotne oraz bieżące informacje na temat Pucharu Tłustego Karpia dostępne są na fanpage Syrenka CX, wydarzeniu na FB oraz koncie na Instagramie.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0