Mathieu van der Poel (Alpecin Deceuninck): „mam formę na miarę wygranej” | Puchar Świata CX

HomeSportZapowiedzi

Mathieu van der Poel (Alpecin Deceuninck): „mam formę na miarę wygranej” | Puchar Świata CX

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Już w niedzielę na Pucharze Świata w Hulst na starcie zobaczymy Holendra, Mathieu van der Poel’a, który tym samym otworzy swój sezon przełajowy. Pierwotnie niedzielny wyścig miał być pierwszą okazją do bezpośredniej rywalizacji „wielkiej trójki”, ale plany startowe Wout van Aerta pokrzyżowała infekcja i zobaczymy go dopiero tydzień później. Niemniej jednak zapowiada się interesująca i zacięta rywalizacja.


Ubiegłotygodniowa rywalizacja w Pucharze Świata w Overijse, w bardzo trudnych, prawdziewie przełajowych warunkach, pokazała, że póki co nie mamy dominatora. Otwierający sezon Tom Pidcock w sobotnim Telenet Superprestige musiał zadowolić się 5. miejscem, a w niedzielę co prawda nawiązał bezpośrednią walkę o zwycięstwo z Michaelem Vanthourenhoutem, ale nie ustrzegł się kilku błędów oraz problemów ze sprzętem na starcie, co ostatecznie wystarczyło na 2. miejsce z niewielką, trzysekundową stratą.

W czwartek Sporza.be opublikowała fragmenty rozmowy z Mathieu van der Poel’em, który podkreśla w niej, że przygotowania do sezonu przełajowego przebiegły bezbłędnie, a co za tym idzie jest w doskonałej dyspozycji pozwalającej mu powalczyć o zwycięstwo.

Na drodze do wygranej stoi jednak słabe rozstawienie Holendra, który startować będzie praktycznie z końca stawki i w tym właśnie upatruje trudności w walce o czołowe lokaty. Wszystko to wynika z faktu, że w ostatnich 12 miesiącach nie zaliczył praktycznie żadnego punktowanego startu w przełajach, co skutkowało spadkiem na 87 miejsce w rankingu UCI.

MVDP odniósł się także do problemu z bólem pleców, który już kilkukrotnie wyeliminował go skutecznie ze ścigania. Na chwilę obecną problem wydaje się zażegnany, choć oczywiście trzeba się liczyć, że może wrócić. Póki co Holender trzy razy w tygodniu chodzi na siłownię, gdzie skupia się przede wszystkim na ćwiczeniach core stability czyli stabilizacji centralnej.

Zgodnie z zaprezentowanym kalendarzem startów, Mathieu van der Poel ma startować praktycznie nieprzerwanie od najbliższego weekendu aż do początku stycznia. Później 10 dniowy obóz treningowy w Hiszpanii zakończony startem w Pucharze Świata w Benidorm. Zwieńczeniem sezonu będzie start w Mistrzostwach Świata w Hoogerheide, które zaplanowane są na 4 i 5 lutego 2023.

Puchar Świata w kolarstwie przełajowym w Hulst | TRANSMISJA

Rywalizację można będzie oczywiście obejrzeć w usłudze Eurosport Player oraz GCN+, jednak trzeba pamiętać, że w niedzielę ze względu na trwający Mundial wyścigi odbędą się dużo wcześniej – kobiety wystartują o 11:00, a mężczyźni o 12:10.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0