Polacy mocnymi faworytami | Mistrzostwa Europy w bikejornigu – Leipa 2022fot. Zuzanna Pająk

HomeSportZapowiedzi

Polacy mocnymi faworytami | Mistrzostwa Europy w bikejornigu – Leipa 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Czas jesieni oprócz przełajowców budzi ze snu letniego również zawodników bikejoringu. Szerzej pisaliśmy w zeszłym roku jak wyglądała rywalizacja na Mistrzostwach Polski, teraz nasi reprezentanci staną w szranki z rywalami z całego starego kontynentu. Mistrzostwa Europy Psich Zaprzęgów rozgrywane w niemieckiej Leipie będą w zasadzie pierwszą poważną próbą po przerwie pandemicznej. Zawodnicy mają głód ścigania na najwyższym poziomie, widać to po obfitości na listach startowych. W głównych kategoriach po 50 osób. Sukces nikomu nie przyjdzie łatwo.


Płaska, co wcale nie znaczy, że łatwa, trasa długości niecałych 5 km składa się z trzech części. Rozpoczyna się długą prosta startowa, na zapalenie płuc po polu. Po wjeździe do lasu diametralnie zmienia charakter, nabierając iście przełajowego kolorytu. Mnóstwo zakrętów wymuszających ciągłe zmiany tempa, usłanych nierównościami i korzeniami, cały czas trzeba się mieć na baczności, jest gdzie przegrać wyścig. Na koniec po wyjeździe z lasu, zawodnicy muszą jeszcze zmierzyć się z niekończącą się prostą do mety.

W czwartkowy poranek o 8:00 rywalizację rozpoczną zawodnicy elity mężczyzn wśród faworytów trzeba wymienić Norwega Viktor Sindinga-Larsena i Słowaka Marcela Dučáka, ale na pewno wyzwania nie będą bali się rzucić im nasi reprezentanci Cyprian Świderski z Orim i Radosław Jokiel z Lucy. Następna interesującą nas kategoria to „emeryci” po 40, a w niej Igor Tracz z Gemmą i Michał Świderski z Aspenem. Igor jest tutaj murowanym faworytem, inny wynik niż zwycięstwo będzie zaskoczeniem.

Nasza eksportowa czwórka Pań do boju ruszy od 9:45 z silną międzynarodową stawką zmierzą się Silvia Strandberg z Giro, Paulina Frelich z Majką, Agnieszka Jarecka z Fido i Zuzanna Sztonder z Mulan. Na pewno można spodziewać się naszej reprezentantki na podium, a wcale nie wykluczone, że nie jednej.

W kategorii weteranek mamy jeszcze Magdalenę Durę z Luckiem.

Wyniki można śledzić on-line https://my.raceresult.com/204384/results

Strona internetowa Mistrzostw: em-leipa2022.de

Zapraszamy do kibicowania i trzymania kciuków za naszych zawodników!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0