Tom Pidcock, Mathieu van der Poel i Wout van Aert już w listopadzie staną razem na linii startufot. UCI

HomeSportZapowiedzi

Tom Pidcock, Mathieu van der Poel i Wout van Aert już w listopadzie staną razem na linii startu

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Nic tak chyba nie elektryzuje przełajowych kibiców jak informacje związane z pojawieniem się „wielkiej trójki” na starcie jednego wyścigu. Wszystko wskazuje na to, że nie będziemy na to musieli czekać aż tak długo. Jak donosi holenderski Omroep Zeeland organizator Pucharu Świata w Hulst (Vestingcross), Kurt Vernimmen, potwierdził obecność wszystkich trzech zawodników na starcie w dniu 27 listopada.

Advertisement

Póki co tylko ekipa INEOS Grenadiers potwierdziła konkretną datę rozpoczęcia sezonu przełajowego przez Toma Pidcocka. Będzie to weekend 19-20 listopada, kiedy to najpierw wystartuje w Telenet Superprestige w Merksplas, a dzień później zobaczymy go na starcie Pucharu Świata w Overijse. Start w Hulst dla Brytyjczyka mógłby być w takim razie trzecim lub czwartym (jeśli w sobotę wystartuje w X2O Badkamers Trofee w Kortrijk).

Póki co nie ma konkretnych informacji czy start w Hulst byłby pierwszym startem dla Mathieu van der Poel’a i Wouta van Aerta. Jedyne na czym możemy bazować to na potwierdzeniu jakie organizator Pucharu Świata otrzymał od menadżerów zawodników.

Dodatkowo w przypadku Hulst trzeba pamiętać o innych niż zwykle godzinach startu wyścigów. Ze względu na trwające wtedy Mistrzostwa Świata w piłce nożnej wyścigi elity odbędą się wcześniej – kobiety wystartują o 11:00, a mężczyźni o 12:15. Tak, żeby z transmisją zdążyć do rozpoczęcia meczu…

Źródło

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0