Koppenbergcross zdobywają Fem van Empel i Lars van der Haar | X2O Badkamers Trofee, Oudenaardefot. mat.org.

HomeSportWyniki

Koppenbergcross zdobywają Fem van Empel i Lars van der Haar | X2O Badkamers Trofee, Oudenaarde

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Tak samo jak Telenet Superprestige zainagurowany tydzień temu, tak tradycyjnie już 1 listopada wystartowała druga najważniejsza seria zawodów przełajowych czyli X2O Badkamers Troffe, także obejmująca osiem wyścigów. Mocne otwarcie bo z kultowym podjazdem pod Koppenberg. Jak przekonaliśmy się – w zasadzie jak co roku – bezlitosny podjazd dla zawodników, który dopiero na ostatnim okrążeniu przyniósł ostateczne roztrzygnięcia.


Nic nie jest w tym sezonie póki co zatrzymać Fem van Empel. Cztery zwycięstwa w Pucharze Świata i wygrana także na Koppenbergcross.

Inicjatywę w wyścigu bardzo szybko przejęła trójka Shirin Van Anrooij, Denise Betsema i właśnie Fem van Empel. Ta ostatnia szybko zostawia swoje rodaczki w tyle i odjeżdża powiększając z okrążenia na okrężenie przewagę. Na metę wjeżdża z przewagą prawie minuty. Betsema i Van Anrooij dość długo tasują się między sobą w walce o drugie miejsce, ostatecznie jednak zawodniczka Pauwels Sauzen Bingoal odjeżdża i linię mety przekracza z zapasem kilkunastu sekund nad zawodniczką Baloise Trek Lions.

 1. Fem van Empel – Pauwels Sauzen Bingoal
 2. Denise Betsema – Pauwels Sauzen Bingoal
 3. Shirin van Anrooij – Baloise Trek Lions

W wyścigu kobiet oczy wielu kibiców zwrócone były w kierunku debiutującej w barwach INEOS Grenadiers Francuzki Pauline Ferrand Prevot, dla której start w Koppenbergcross miał być sprawdzianem przed niedzielnymi Mistrzostwami Europy. Mimo startu z numerem 55 i słabemu rozstawieniu szybko przebija się do przodu, wkręcając się najpierw na 9. lokatę, a później na 7. Niestety powtarzające się problemy techniczne (zakleszczony łańcuch) komplikują sytuację i kosztują zawodniczkę wiele czasu. Ostatecznie kończy na 12. miejscu ze stratą ponad 6 minut.

Koppenbergcross 2022 – Soudal Ladies Trofee (skrót):

Lars van der Haar rozpędza się przed obroną koszulki Mistrza Europy

Wyścig mężczyzn okazuje się jeszcze lepszym widowiskiem i dreszczowcem niż to, co zaprezentowały kobiety. Mniej więcej do połowy wyścigu (czterech z ośmiu okrążeń) zawodnicy jadą dość zwartą grupą. Selekcję przynosi kolejne okrążenie, kiedy to odrywają się Lars van der Haar i Eli Iserbyt. Na okrążenie do końca wyścigu dojeżdża do nich Michael Vanthourenhout, który bardzo sprawnie i dynamicznie wyprzedza tą dwójkę wychodząc na prowadzenie. Wydaje się, że wypracowana przewaga może dać mu zwycięstwo. Brakuje niewiele. Zarówno najwyższy, jak i drugi stopień podium traci na decydującym, brukowym podjeździe pod Koppenberg, gdzie najpierw wyprzedza go Lars van der Haar, a później także Eli Iserbyt. Holender do drugiego miejsca na niedzielnym Pucharze Świata dokłada zwycięstwo w Koppenbergcross, co na pewno doda mu sporo pewności siebie w Mistrzostwach Europy, które już w najbliższy weekend. No i obrona koszulki wywalczonej rok temu na Col du Vam.

 1. Lars van der Haar – Baloise Trek Lions
 2. Eli Iserbyt – Pauwels Sauzen Bingoal
 3. Michael Vanthourenhout – Pauwels Sauzen Bingoal

Koppenbergcross 2022 – X2O Badkamers Trofee (skrót):

Wcześniej odbywają się wyścigi Juniorów oraz Orlików. Co ciekawe, jak donosi serwis Cyclocross24.com, po raz pierwszy od 2007 na Kopperbergcross na podium Juniorów nie znalazł się żaden reprezentant Belgii czy Holandii.

U23:

 1. Victor van de Putte – Deschacht Hens Maes
 2. Joran Wysure – Crelan Fristads
 3. Jente Michels – Alpecin DEceuninck

Juniorzy:

 1. Andrew August (USA)
 2. Oliver Akers (UK)
 3. Vaclav Jezek (CZE)

Więcej o zwycięstwie Andrew August w serwisie velonews.com

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0