Czas na finał Pucharu Polski MTB XCO. Już w ten weekend! | JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race UCI C3, Rybnik

HomeSportZapowiedzi

Czas na finał Pucharu Polski MTB XCO. Już w ten weekend! | JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race UCI C3, Rybnik

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Zwieńczeniem chyba pierwszego w historii sezonnu Pucharu Polski MTB XCO, kiedy to wszystkie wyścigi wpisane zostały do kalendarza UCI będzie finałowa rywalizacja w Rybniku podczas wyścigu JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race. Miejscówka ta po raz drugi będzie gościć zawody w kolarstwie górskim cross country rangi Pucharu Polski, a rangę imprezy dodatkowo podnosi fakt, że to właśnie tu zostanie domknięta klasyfikacja generalna i wręczone puchary za cały sezon. W ramach finału rozegrane zostaną zarówno wyścigi short track, jak i cross country!


Informacja prasowa:

Puchar Polski w kolarstwie górskim „JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race UCI C3” to dwudniowe, międzynarodowe zawody w kolarstwie górskim, które odbędą się w dniach 17-18 września 2022 roku w kompleksie Park Sportowy Wiśniowiec przy ul. Gliwickiej w Rybniku. Jest to już druga edycja wyścigu, którego zeszłoroczny debiut cieszył się sporym zainteresowaniem wśród zawodników i kibiców.

Trasa zawodów to widowiskowa, terenowa pętla o długości około 4 km, naszpikowana zjazdami i podjazdami oraz technicznymi przeszkodami w postaci głazów, belek i skoczni. W zawodach udział wezmą najlepsi polscy kolarze górscy, którzy rywalizowali już na trasach tegorocznego Pucharu Polski w Krynicy-Zdroju, Jastrzębiu-Zdroju, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Głuchołazach.

Podczas zawodów odbędą się także wyścigi dla amatorów oraz dzieci, dla których przygotowana zostanie specjalna trasa. Tych, którzy nie czują się na siłach aby wystartować, serdecznie zapraszamy do kibicowania, ponieważ emocji na pewno nie zabraknie.

Po więcej szczegółów odnośnie imprezy zapraszamy na facebooka oraz stronę internetową wyścigu.

Strona internetowa: wisniowiec-race.pl

Fanpage: fb.com/wisniowiecrace

Zapisy (do 14.09 do północy): dostartu.pl

Zawody współfinansowane są z budżetu miasta Rybnik.

Aktualna klasyfikacja Pucharu Polski dostępna na stronie pzkol.pl

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 1