W niedzielę 11 września Bike Atelier MTB Maraton ponownie wjeżdża w Beskidy!

HomeSport

W niedzielę 11 września Bike Atelier MTB Maraton ponownie wjeżdża w Beskidy!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Wrzesień jest wyjątkowo intensywnym miesiącem dla fanów kolarstwa górskiego. Jeden z największych maratonów MTB w Polsce zadebiutuje w Rzykach na terenie gminy Andrychów. Zawodnicy spotkają się przy kompleksie Czarny Groń, gdzie 11 września będzie można rywalizować na czterech dystansach.


W górach najlepiej

– Nie da się ukryć, że MTB to z natury jazda po górach, chociaż wielokrotnie udowadnialiśmy, że można przygotować ciekawą trasę także z dala od typowo górskiego krajobrazu. Zawsze jednak chętnie wracamy w Beskidy i tak jest również tym razem – wyjaśnia Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Rzyki i Czarny Groń to dla nas zupełnie nowa lokalizacja. Wiemy jednak, że po pierwsze ma ogromny potencjał dla fanów MTB, a po drugie jest też sprawdzoną miejscówką na tego typu wydarzenia.

Przygotowano cztery dystanse o różnych stopniach trudności. Najdłuższy z nich – PRO, przeznaczony jest dla regularnie trenujących, nieco łatwiej będzie na dystansie HOBBY, który wybiera zwykle najwięcej uczestników wydarzenia.

– Góry zawsze są wymagające, ale wybór między poszczególnymi dystansami ułatwia dopasowanie czegoś dla siebie. M.in. z myślą o osobach, które jeszcze nie czują się na siłach lub debiutują mamy przygotowany dystans MINI. Ta sama ścieżka będzie także miejscem rywalizacji najmłodszych, jadących z opiekunami – dodają organizatorzy.

Bazą imprezy będzie kompleks Czarny Groń i Hotel & SPA Czarny Groń, gdzie znajdziemy zarówno miasteczko wyścigu jak i start oraz metę poszczególnych dystansów.

Postaw na dobrą zabawę

Idea maratonów jest prosta – chodzi o to, by na starcie mogli pojawić się zarówno mocni zawodnicy, dla których ściganie to sposób na życie, jak i amatorzy. Ci pierwsi mogą się wykazać na najbardziej wymagających dystansach, a z kolei amatorzy mogą rywalizować w tym samym wydarzeniu, co kolarze z licencjami.

– Co roku przybywa nowych zawodników, którzy chcą spróbować tej formy rywalizacji. Nie ukrywajmy, zawsze wyścig mobilizuje nas do większego wysiłku, więc z jednej strony pozwala zmotywować się do treningów, a z drugiej strony to dobra zabawa i możliwość sprawdzenia się w nieco szerszym gronie – dodaje Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. – Na pewno wyróżnia nas doskonała atmosfera zarówno na starcie, jak i na mecie. Mamy stałych uczestników, którzy są z nami od wielu lat. Nie brakuje też rodzin przyjeżdżających kibicować, także jest to też pewnego rodzaju sposób na spędzenie weekendu.

Mistrzostwa Polski Leśników oraz premia górska

W Rzykach zaplanowaliśmy dodatkową klasyfikację leśników, którzy będą walczyć w ramach Mistrzostw Polski Leśników. Zostaną one rozegrane na dystansie HOBBY w klasyfikacji kobiet i mężczyzn (OPEN). Wydarzenie odbywa się pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Na wszystkich dystansach będzie można również wykazać się w ramach specjalnej premii górskiej zlokalizowanej na szczycie Potrójnej, gdzie nagrodami są pobyty w Hotel & SPA Czarny Groń.

Wyścigi KIDO dla najmłodszych

W Rzykach nie zabraknie również osobnych wyścigów dla dzieci. Strefę KIDO i przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych propozycje do rywalizacji znajdziemy w miasteczku wyścigu.

– Stawiamy na rodzinną rozrywkę, dlatego też zapraszamy zarówno tych, którzy walczą na długich dystansach, jak i najmłodszych – dopiero poznających kolarstwo. Dla nich mamy wyścigi na krótkich trasach, dostosowanych do wieku i możliwości m.in. na rowerkach biegowych. Nie ma dolnej granicy wieku, natomiast najstarsza grupa startująca w rywalizacji KIDO to ośmiolatkowie – zachęcają organizatorzy.

Dołącz do rywalizacji – rejestracja online na bikeateliermaraton.pl

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0