Czabok i Łukasik poza zasięgiem rywali | CykloOpawy XC UCI C3, Puchar Polski MTB, Głuchołazy

HomeSport

Czabok i Łukasik poza zasięgiem rywali | CykloOpawy XC UCI C3, Puchar Polski MTB, Głuchołazy

Drugi dzień Opolskiego Trio MTB stał pod znakiem olimpijskiej odmiany kolarstwa górskiego, czyli formuły cross country, które było jednocześnie przedostatnią rundą Pucharu Polski MTB – CykloOpawy XC odbyły się po raz dziesiąty, w tym roku z kategorią UCI C3. Finał Pucharu Polski MTB zaplanowany jest na 18 września w Rybniku.


Amator / Amatorka

W rywalizacji kobiet tylko jedna zawodniczka, niezłomna Agnieszka Mojżesz (Pressing Team Gramotka). Za to w rywalizacji mężczyzn, w sumie aż, kilkunastu zawodników. Najszybszy Jakub Dworaczek przed Łukaszem Podżorskim i Danielem Steklą.

Masters I / Masters II / Masters Kobiety

W ramach Pucharu Polski kategorie Masters podzielone są tak naprawdę na dwie. „Jedynka” to zakres wiekowy od 30 do 39 lat, a „dwójka” to zawodnicy 40+, w której startują także zawodnicy z kategorii Masters III (50+) czy Masters IV (60+).

W Głuchołazach podium w tych kategoriach wyglądało następująco:

Masters I:

 1. Mateusz Wielgos – GK Viktoria Rybnik
 2. Adam Cieślar – JBG-2 CryoSpace
 3. Arkadiusz Paszenda – Pressing Bike Gramotka

Masters II:

 1. Remigiusz Ciok – Remik Bike
 2. Grzegorz Maleszka – Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn
 3. Bogdan Czarnota – Pho3nix Cycling Team

Masters Kobiety:

 1. Marta Garnek – UKS Dream Bike Bielawa
 2. Adrianna Broda – Pressing Bike Gramotka
 3. Katarzyna Kowalska-Pac

Juniorka Młodsza / Junior Młodszy

Kategorie Juniorki i Juniora Młodszego z reguły zaliczane są do tych najliczniejszych. Wydawałoby się, że dla tej kategorii ważne są tylko Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i sam Finału oraz Mistrzostwa Polski, gdzie te kategorie rywalizują w ramach wyścigu towarzyszącego. Jednak nie. W Głuchołazach wystartowało ponad 50 zawodników i kilkanaście zawodniczek.

W rywalizacji Juniorek Młodszych wygrywa Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski) przed Zofią Bluszcz (RK Exclusive Doors) i Kamilą Klaus (Kamyk Radzymin).

W wyścigu Juniorów Młodszych najszybszy jest Jakub Półchłopek (KS Luboń Skomielna Biała). Na podium także Piotr Hankus (Pho3nix Cycling Team) oraz Tadeusz Bluszcz (RK Exclusive Doors).

Elita kobiet / Juniorka

Rywalizacja w Juniorkach nie mogła skończyć się inaczej niż wygraną Natalii Grzegorzewskiej. Ale nie zapowiadało się, bo na prowadzenie wyszła dopiero na trzecim z czterech okrążeń wychodzi na prowadzenie. Wcześniej prowadzą na zmianę Kinga Żur i Adela Pernicka.

Frekwencja więcej niż skromna, raptem 7 zawodniczek:

 1. Natalia Grzegorzewska – Mitutoyo AZS Wratislavia
 2. Kinga Żur – Świętokrzyskie Cycling Academy
 3. Adela Pernicka – Bike Pro Racing

W elicie kobiet zwycięstwo z piątkowego short tracka powtarza Klaudia Czabok, która pewnie prowadzi przez całą rywalizację. Od samego początku jedzie z przodu, już po pierwszym okrążeniu ma ponad pół minuty przewagi nad Antoniną Białek, którą powiększa w trakcie wyścigu do ponad minuty.

 1. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski
 2. Zuzanna Krzystała – Pho3nix Cycling Team
 3. Antonina Białek – Warszawski Klub Kolarski

Elita mężczyzn / Junior

Rywalizacja w kategorii Junior odbyła się w tle ścigania elity, ale patrząc na jej przebieg była co najmniej tak samo, jak nie bardziej emocjonująca, zwłaszcza, że o kolejności na mecie zadecydowały sekundy. Wygrywa Maksymilian Wiśniowski, który linię mety przekracza tylko o 9 sekund szybciej niż drugi Brajan Świder.

 1. Maksymilian Wiśniowski – RK Exclusive Doors MTB Team
 2. Brajan Świder – Pho3nix Cycling Team
 3. Mateusz Szyszko – Warszawski Klub Kolarski

Rywalizacja w elicie przebiegła pod dyktando Krzysztofa Łukasika, który już w piątek zgarnął wygraną w short tracku. Także podczas sobotniego ścigania jego cieniem był kolega z drużyny Paweł Bernas, który w niektórych momentach zbliżał się na kilkanaście sekund. Ostatecznie jednak nie udało się, Krzysztof Łukasik wygrywa kolejny wyścig Pucharu Polski MTB, a podium uzupełniają jego koledzy z drużyny:

 1. Krzysztof Łukasik – JBG-2 CryoSpace
 2. Paweł Bernas – JBG-2 CryoSpace
 3. Karol Ostaszewski – JBG-2 CryoSpace

W cieniu elity mężczyzn także rywalizacja U23, którą wygrywa Piotr Śliwiński. Bardzo mocno rusza Piotrek Kryński, który jedzie razem z prowadzącą czołówką w okolicach 4-5 miejsca, ale ostatecznie za to płaci i spada na dalsze lokaty, by ostatecznie skończyć na 9. miejscu open i 2. w orlikach:

 1. Piotr Śliwiński – RK Exclusive Doors MTB Team
 2. Piotr Kryński – Warszawski Klub Kolarski
 3. Łukasz Helizanowicz – KS Luboń Skomielna Biała

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0