Faworyt za podium, Simone Avondetto najszybszym Orlikiem! | Piotr Kryński 61., Krzysztof Klimek 90. | Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim – Les Gets, Francjafot. UCI

HomeSportWyniki

Faworyt za podium, Simone Avondetto najszybszym Orlikiem! | Piotr Kryński 61., Krzysztof Klimek 90. | Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim – Les Gets, Francja

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Niedzielne wyścigi cross country, jeden po drugim, przynoszą nieoczywiste rozstrzygnięcia, gdzie zawodnicy i zawodniczki wymieniani w gronie faworytów wyścigów niestety meldują się poza podium. Tak był podczas wyścigu orliczek, gdzie zarówno Laura Stigger, jak i Szwajcarki były na dalszych lokatach. Tak samo było w wyścigu Orlików, gdzie wygrywający w zasadzie wszystko w tym sezonie Martin Kossmann Vidaurre wraca do domu bez medalu. Mistrzem Świata zostaje Mistrz Europy – Simone Avondetto!


Ponad setka zawodników U23 ruszyła na trasę w Les Gets, gdzie do pokonania mieli sześć okrążeń.

Od startu tempo nadaje faworyt, Chilijczyk Martin Vidaurre Kossmann, który na trzecim okrążeniu nawet odrywa się od rywali. Jednak nie na długo. Dojeżdża do niego Simone Avondetto, który go wyprzedza i bardzo szybko buduje kilkunastosekundową przewagę.

Piotrek Kryński startujący z numerem #81 jedzie cały czas w okolicach miejsca 60. Z kolei Krzysztof Klimek (#100) w okolicach 90. lokaty.

Poziom sportowy wyścigu, ale przede wszystkim zawodników jest bardzo wyrównany – różnice między kolejnymi zawodnikami są sekundowe. Cały czas jest kogo gonić i przed kim uciekać, a sama trasa jest fizycznie bezlitosna pod górkę i technicznie wymagająca w dół.

Pod koniec drugiej rundy Kossmann zdaje się płacić za mocny atak i jest wyprzedzany przez kolejnych zawodników. Spada na czwarte miejsce. Przed nim jadą niesiony dopingiem kibiców Francuz Mathis Azzaro (około pół minuty straty) oraz Szwajcar Luca Schatti (około minuty straty).

Na ostatnim okrążeniu różnica między Schattim i Kossmannem to tylko kilka sekund. Chilijczyk robi wszystko by jednak wyprzedzić Szwajcara i wrócić do domu z medalem. Nie udało się, na mecie zabrakło 16 sekund.

Włoch Simone Avondetto, który w lipcu został Mistrzem Europy do kolekcji dokłada tytuł Mistrza Świata!

Ze srebrnym medalem reprezentant Francji Mathis Azzaro, z brązowym Szwajcar Luca Schatti.

Polacy:

  • Piotr Kryński – miejsce 61. / +8:55
  • Krzysztof Klimek – miejsce 90. / -2 okr

Pełne wyniki

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0