Brajan Świder najlepszym Juniorem | Mistrzostwa Polski MTB XCO, Boguszów Gorce

HomeSportWyniki

Brajan Świder najlepszym Juniorem | Mistrzostwa Polski MTB XCO, Boguszów Gorce

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trzeci, ostatni dzień Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, rozgrywanych w Boguszowie Gorcach rozpoczął się wyścigiem towarzyszącym w kategoriach Junior Młodszy i Juniorka Młodsza. Drugim wyścigiem rozegranym przed południem była rywalizacja Juniorów.


Pierwsze koszulki Mistrzów Polski w drużynowych barwach Warszawskiego Klubu Kolarskiego zaprezentowane zostały przez zawodników – Maciej Jarosławskiego i Alicję Matułę na starcie wyścigów Juniorów Młodszyc i Juniorek Młodszych. Tytuły mistrzowskie wywalczyli kilkanaście dni wcześniej na Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Orawce.

Oboje swoim startem potwierdzili wysoką dyspozycję pewnie wygrywając. Zarówno Maciej Jarosławski, jak i Alicja Matuła zdominowali wyścigi od startu do mety. Dla Alicji dodatkowym wyzwaniem był fakt, że wyścigi zostały połączone, dziewczęta na trasę ruszyły z dwuminutowym opóźnieniem. Blisko 70 Juniorów Młodszych, wielu z nich musiała Alicja wyprzedzać na trasie.

Alicja wypracowuje półtorej minuty przewagi nad rywalkami, zawodniczkami Kamyk Radzymin MTB Team:

Juniorka Młodsza:

  1. Alicja Matuła – Warszawski Klub Kolarski
  2. Natalia Dobrzyńska – Kamyk Radzymin MTB Team
  3. Kamila Klaus – Kamyk Radzymin MTB Team

Pełne wyniki

Maciej Jarosławski mimo, że cały czas jechał z przodu, to jednak przewaga na 20-30 sekund do rywali była zbyt mała, by poczuć się do pewnie. Do samego końca musiał zachować koncentrację, co dało mu kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

Drugi na mecie Jakub Półchłopek na jednym ze zjazdów popełnił błąd, który pozwolił Maćkowi odjechać i zacząć budować przewagę. Podium dopełnia Kacper Doppke.

Junior Młodszy:

  1. Maciej Jarosławski – Warszawski Klub Kolarski
  2. Jakub Półchłopek – KS Luboń Skomielna Biała
  3. Kacper Doppke – KS Klif Chłapowo

Pełne wyniki

W rywalizacji Juniorów wydawało się, że będzie wyrównana i bezpośrednia konfrontacja, która dostarczy kibicom wielu emocji. Okazało się jednak, że Brajan Świder do Boguszowa Gorc przyjechał w absolutnym szczycie formy, który pozwolił mu na mocny atak od samego startu i powiększanie przewagi najpier do kilkunastu sekund, a potem kolejnych, by na mecie zameldować się z przewagą prawie minuty.

Drugi kreskę przejeżdża Mateusz Szyszko, który na mecie przyznaje, że upadki na piątkowej sztafecie trochę go zblokowały, przez co nie radził sobie tak dobrze na zjadach jak Brajan.

Z kolei Maksymilian Wiśniowski, który ostatecznie był trzeci, musiał mierzyć się z defektem, gdzie wskutek upadku skrzywił hak przerzutki. Tym razem starczyło na trzecie miejsce.

Junior:

  1. Brajan Świder – Pho3nix Cycling Team
  2. Mateusz Szyszko – Warszawski Klub Kolarski
  3. Maksymilian Wiśniowski – RK Exclusive Doors MTB Team

Pełne wyniki

Wygrana Brajana Świdra na tegorocznych Mistrzostwach Polski jest jednoznaczna z powołaniem go do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które pod koniec sierpnia odbędą się we francuskim Les Gets.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0