Michał Bogdziewicz: „byłeś szósty na Langu, byłeś szósty w Polsce” | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI

HomeSportWywiady

Michał Bogdziewicz: „byłeś szósty na Langu, byłeś szósty w Polsce” | KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Gościem ósmego odcinka podcastu KUFLIKOWSKI & GÓRNICKI jest Michał Bogdziewicz, o którym można powiedzieć naprawdę wiele, ale najlepiej po prostu oddać mu głos. Michał swoją przygodę z kolarstwem górskim zaczynał niewiele po tym, kiedy tak naprawdę zaczęło być popularne. Mówimy tu o późnych latach 90. Przez kolejne lata jako aktywny zawodnik był świadkiem ewolucji dyscypliny. Na swoim koncie ma medale imprez mistrzowskich zarówno w cross country, jak i – wyodrębnionym później – maratonie MTB.


Podczas dwugodzinnej rozmowy przewija się niezliczona ilość tematów – mówimy o zmianie charakteru kolarstwa górskiego, o ewolucji sprzętu, o świadomym zakończeniu kariery sportowej i powrocie do ścigania, o motywacji, o rachunkach do wyrównania z niektórymi wyścigami, w końcu o pracy trenerskiej Michała, a co za tym idzie o trudach nie tylko treningu, ale w ogóle uprawiania kolarstwa górskiego z uwzględnieniem perspektywy istniejącego tylko na papierze Polskiego Związku Kolarskiego. Rozmawiamy, a później także wspólnie odwiedzamy na rowerach Trójmiejski Park Krajobrazowy i funkcjonujące tam ścieżki Big Foot Works – miejsce, które jest absolutną mekką kolarzy górskich, a cały obszar wymarzonym miejscem do uprawiania nie tylko kolarstwa górskiego, ale także szutrowego czy gravel.

Podcast można odsłuchać z poniższego playera, ale dostępny jest też na wszystkich popularnych platformach streamingowych (Spotify, Google Podcast, Apple Podcast) oraz na YouTube – link.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0