Alessandra Keller wygrywa short track (XCC) | Puchar Świata MTB, Vallnord, Andorafot. Bartek Wolinski / Red Bull

HomeSport

Alessandra Keller wygrywa short track (XCC) | Puchar Świata MTB, Vallnord, Andora

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Trzydniowa rywalizacja zaczyna się tradycyjnie wyścigiem shor track w wykonaniu elity kobiet oraz elity mężczyzn. Vallnord ulokowane na ponad dwóch tysiącach metrów nad poziomem morza dodatkowo potęguje trudne wyzwanie jakim jest rywalizacja w kolarstwie górskim.


Pechowo wyścig zaczyna Jenny Rissveds, która nie wpina się w blok, przewraca na bandę i dopiero chwilę później rusza, ale czoło zawodniczek już odjeżdża. Stawkę na początku prowadzi Laura Stigger, ale w grze jest kilkanaście zawodniczek.

Na trzecim z sześciu okrążeń z przodu oglądam Szwajcarki, Lindę Indergand i Alessandrę Keller.

Na początku czwartego okrążenia klaruje się sześcioosobowa grupka – oprócz Szwajcarek, McConnell, Terpstra, Seiwald i Stigger. W trakcie okrążenia Szwajcarki ponownie odjeżdżają, ale wygląda na to, że Keller ma dziś najwięcej mocy, bo wjeżdżając na przedostatnie okrążenie Keller i Indergand jadą już osobno.

Różnice między zawodniczkami są naprawdę niewielkie, kilkusekundowe. McConnell odrywa się goniącej grupki i próbuje zbliżyć się do Szwajcarek. W ślady Nowozelandki próbuje iść Anne Terpstra.

Na ostatnie okrążenie Keller wjeżdża znowu samotnie z kilkusekundową przewagę. W tym czasie McConnell wyprzedza Indergand i chwilę później robi to także Terpstra, która dojeżdża do Szwajcarki.

Różnice między zawodniczkami są cały czas niewielkie i zapowiada się sprint na kreskę. Zawodniczki zjeżdżają się na kilkaset metrów przed metą, ale Keller cały czas utrzymuje przewagę na długość 2-3 rowerów. McConnell nie odpuszcza i kasuje przewagę. Terpstra trzyma koło McConnell.

Będzie finisz na kreskę. A jednak, z przewagą jednej sekundy, wygrywa Alessandra Keller! Dla Szwajcarki to drugie zwycięstwo w tej lokalizacji, w 2018 roku.

Sekundę za Szwajcarką wjeżdża Anne Terpstra. Na trzecim miejscu z 5. sekundową stratą Rebecca McConnell.

Jako ósma metę przekracza Jenny Rissveds, co daje jej pierwszą linię w niedzielnym cross country.

Paula Gorycka kończy wyścig na 28. miejscu.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0