ZAPOWIEDŹ | Puchar Świata w kolarstwie górskim – Lenzerheide, Szwajcariafot. Bartek Wolinski / Red Bull

HomeSportZapowiedzi

ZAPOWIEDŹ | Puchar Świata w kolarstwie górskim – Lenzerheide, Szwajcaria

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Rozpoczynamy pełen emocji trzytygodniowy maraton związany z olimpijską odmianą kolarstwa górskiego czyli cross country. W dwa najbliższe weekendy mamy Puchary Świata, najpierw w Szwajcarii, a później Andorze. Później, nie mniej emocjonujące, trzydniowe Mistrzostwa Polski w których zawodnicy rywalizować będą w sztafetach (XCR), short tracku (XCC) i oczywiście w cross country (XCO)! Na razie jednak w najbliższy weekend przenosimy się do Lenzerheide…

Advertisement

Miejscówka jest bardzo dobrze znana zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Puchar Świata rozgrywany jest tam od kilku lat, w 2018 roku odbyły się tam też Mistrzostwa Świata, gdzie po tęczowe koszulki w elicie sięgnęli Kate Courtney oraz Nino Schurter.

Lenzerheide to chyba miejscówka z atmosferą porównywalną z Novym Mestem na Morave. W obu tych krajach kolarstwo górskie uprawiane jest przez całe rzesze ludzi, przez co blisko im do dyscypliny i dzięki czemu też Szwajcarzy rok w rok zgarniają mnóstwo medali na imprezach mistrzowskich, jak chociażby na ostatnich Mistrzostwa Europy MTB w Portugalii skąd wrócili z aż dziewięcioma krążkami!

W pogoni za 34. zwycięstwem…

Nino Schurter co prawda wyrównał sumę wygranych w Pucharach Świata z wynikiem osiągniętym przez Juliena Absalona, ale cały czas goni za tym jednym więcej, by zostać bezdyskusyjnie numerem jeden pod każdym względem. Może to właśnie „u siebie” niesiony dopingiem kibiców sięgnie po to upragnione, 34. zwycięstwo? Dodatkowo sprawę może ułatwić mu fakt, że na starcie nie zobaczymy ani Toma Pidcocka ani Mathieu van der Poel’a, którzy aktualnie jadą w Tour de France.

W rywalizacji kobiet w Leogang po podwójne zwycięstwo sięgnęła Loana Lecomte tym samym przerywając dobrą passę Rebecci McConnell. Prawdopodobnie problemy z bólem pleców zażegnała już Evie Richards, więc może zobaczymy ją w Szwajcarii ponownie na szczycie.

Polacy na Pucharze Świata w Lenzerheide

Do Szwajcarii pojechało kilkoro zawodników z Polski. W elicie mężczyzn zobaczymy Bartka Wawaka, Krzysztofa Łukasika, Filipa Heltę i Karola Ostaszewskiego. W elicie kobiet Paulę Gorycką, Aleksandrę Podgórską i Gabrielę Wojtyłę.

Z kolei w orliczkach pojedzie Matylda Szczecińska.

W wyścigach zjazdowych na wstępnych listach nazwiska takie jak Kacper Gawlak i Wojciech Ranosz.

Puchar Świata na żywo w Red Bull TV

Wyścigi elity – jak zwykle – transmitowane będą na stronie redbull.com i w aplikacjach Red Bull TV. Harmonogram transmisji jest następujący:

Piątek, 8 lipca 2022:

  • 17:35 – short track (XCC) – elita kobiet i elita mężczyzn

Sobota, 9 lipca 2022:

  • 12:25 – zjazd (DHI) – elita kobiet
  • 13:45 – zjazd (DHI) – elita mężczyzn

Niedziela, 10 lipca 2022:

  • 10:45 – cross country (XCO) – elita kobiet
  • 13:00 – cross country (XCO) – elita mężczyzn

Oprócz tego na stronie UCI dostępny będzie live timing, szczególnie kluczowy z naszej perspektywy w kontekście wyścigów, gdzie startują Polacy, a które nie są transmitowane.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0