Michał Topór i Gabriela Wojtyła najlepsi w elicie. Ostatni sprawdzian przed Finałem OOM | Puchar Szlaku Solnego, Orawkafot. Marek Tyniec

HomeSportWyniki

Michał Topór i Gabriela Wojtyła najlepsi w elicie. Ostatni sprawdzian przed Finałem OOM | Puchar Szlaku Solnego, Orawka

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Orawka będzie w centrum uwagi specjalistów cross country przez kilka kolejnych dni. Najpierw w niedzielę Puchar Szlaku Solnego, a później, w środę, Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim czyli w zasadzie Mistrzostwa Polski dla kategorii Junior Młodszy i Juniorka Młodsza.


W elicie mężczyzn (razem z U23) kilkunastu zawodników. Rywalizacja to przede wszystkim mocna jazda Michała Topora, który kontrolował wyścig od startu do mety, a jedynym zawodnikiem, który mógł mu zagrozić był Karol Rożek. Na mecie różnica wyniosła jedna 44 sekund. Na trzecim miejscu Maciej Jeziorski ze stratą ponad 5 minut, ale po pierwsze jest niezregenerowany świeżo po wygranej etapówce Beskidy MTB Trophy, a dodatkowo w ostatnich dniach zmagał się z infekcją.

W orlikach na podium Filip Brzóska przed Maćkiem Biedrończykiem i Mateuszem Habiedą.

Elita kobiet jak zwykle biednie obstawiona. Ledwo trzy zawodniczki. Przynajmniej Gabriela Wojtyła i Zuzanna Krzystała zafundowały fajne widowisko jadąc wspólnie równy wyścig i rozstrzygając go dopiero finiszem na kreskę na korzyść zawodniczki z Zatora.

W Juniorze wygrywa Leszek Jaśkiewicz przed Brajanem Świdrem i Filipem Surdykiem. Nie ma oczywiście Matusza Szyszko i Maksymiliana Wiśniowskiego, którzy w tym samym czasie startowali w Mistrzostwach Europy.

Pod nieobecność Natalii Grzegorzewskiej i Kingi Żur w Juniorce wygrała Tatiana Gromada przed Katarzyną Praszczałek i Laurą Chomą.

W poszczególnych kategoriach Masters wygrywają Marianna Wyszyńska-Tyniec, Albert Głowa, Remigiusz Ciok, Jacek Syska i Remigiusz Zachara.

Pełne wyniki

Wspomniany we wstępie Finał OOM ściąga na start Juniorów Młodszych, którzy wykorzystują okazję do sprawdzenia trasy, nogi i rywali. Wygrywa z dużą przewagą Kacper Doppke przed Filipem Chrzanowskim i Piotrem Hankusem. Wśród dziewczynek pierwsza Maria Długosz przed Mają Józkowicz i Alicją Surdyk.

Główny sprawdzian dla tych kategorii jednak dopiero w środę!

Lista zawodników zakwalifikowanych na Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – link

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0