Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Olsztynie już w niedzielę 3 lipca!

HomeSportZapowiedzi

Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Olsztynie już w niedzielę 3 lipca!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

To krótkie, energetyczne słowo najlepiej oddaje atmosferę towarzyszącą maratonowi MTB, organizowanemu przez Cezarego Zamanę w Olsztynie. Będzie można o tym przekonać się osobiście w niedzielę trzeciego lipca.


W najprostszym, dosłownym tłumaczeniu hiszpańskie ¡olé! znaczy po prostu brawo. Ale te raptem trzy litery niosą ze sobą znacznie więcej. Niosą radość, entuzjazm, ekscytację, pozytywne emocje, nad którymi trudno zahamować. I co ciekawe, słówko to towarzyszy najczęściej sportowym wydarzeniom. Wyrywa się ono z gardeł za każdym razem, gdy przed oczami kibiców dzieje się coś ciekawego.

Okazji do gromkiego zakrzyknięcia ¡olé! podczas Olsztyn Cisowianka Mazovia MTB Marathon nie braknie. Pierwsze ¡olé! padnie tuż po zobaczeniu przepięknie ulokowanej bazy zawodów. Znajduje się ona tuż obok Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego w Olsztynie. To sportowy kompleks z bogatą ofertą sprzętu pływającego do wypożyczenia. Nudzić się nie będą więc rodziny czy znajomi, którzy wybrali się Olsztyna kibicować swoim bliskim.

Dzieci krzykną ¡olé! na widok Rybki MiniMini, która będzie zapraszać maluchy do wesołego rowerowego wyścigu. Kolejne ¡olé! padać będą już seryjnie – po pokonaniu kolejnych terenowych przeszkód przez mknących na dystansach Pro i Fit zawodników. Wąziutki zakręt, z którego udało się bezpiecznie wyprowadzić nadsterowne koło – ¡olé! Mordercza, wywołująca jęki w mięśniach ud seria podjazdów – ¡olé! Sekcja bezlitosnych dla nadgarstków i przedramion korzeni – ¡olé! I wreszcie, wyjazd z lasów, wjazd na metę, upragniony odpoczynek – ¡olé!

Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon, co roku udowadnia, że Olsztyn to raj dla pasjonatów kolarstwa górskiego. Miast jechać do obleganego Zakopanego na południu Polski i tam, na Podhalu, szukać dla siebie górskich single tracków, Cezary Zamana otwiera kolarzom oczy na ulokowany w północnej Polsce skarb.

„Jazda po tutejszych terenach przypomina łapanie byka za rogi” – uśmiecha się Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne. „Trzeba mocno trzymać kierownicę, stale utrzymywać koncentrację na najwyższym poziomie i kontrolowanie roweru, aby nie spłatał nam jakiegoś figla. I gdy już dojedziemy do metę, po pokonaniu tych wszystkich przeszkód, czujemy taką satysfakcję, jak gdybyśmy faktycznie ujarzmili dziką bestię” – dodaje Cezary Zamana.

Współorganizatorem zawodów w Olsztynie jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Honorowy patronat nad maratonem objął Prezydent Olsztyna, dr Piotr Grzymowicz.

Zapisy na Olsztyn Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Wystarczy skorzystać z panelu on-line: https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/231. Zapisać się będzie można także w biurze zawodów w dniu maratonu. Start w wyścigu z Rybką MiniMini jest darmowy.

PROGRAM ZAWODÓW

OLSZTYN CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Niedziela 3 lipca

  • 9:00-16:00 – biuro zawodów

Starty

  • 10:30- start dystansu Hobby
  • 11.30- start dystansów Fit i Pro
  • 12.00 – zawody na rowerkach biegowych z Rybką MiniMini

Dekoracje

  • 12:00- dekoracja dystansu Hobby
  • 13:45- dekoracja dystansu Fit
  • 14:45- dekoracja dystansu Pro

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0