Niedźwiecki, Paszek i Garnek najszybsi w Masters | Puchar Polski MTB XCO, Maja Włoszczowska MTB Race, Jelenia Góra

HomeSportWyniki

Niedźwiecki, Paszek i Garnek najszybsi w Masters | Puchar Polski MTB XCO, Maja Włoszczowska MTB Race, Jelenia Góra

Wyścigami kategorii Masters oraz Amator rozpoczęła się kolejna edycja wyścigu Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race. Tegoroczna edycja to dość historyczny moment – z jednej strony pierwszy, kiedy Maja Włoszczowska jest na sportowej emeryturze i występuje już tylko i wyłącznie w formie gospodyni, z drugiej strony do programu wyścigu wracają kategorii Masters, jako pochodna włączenia wyścigu do kalendarza Pucharu Polski.


Wyścig, w porównaniu do wcześniejszych rund Pucharu Polski, był stosunkowo krótki. Czasy zwycięzców na mecie niewiele ponad 50 minut. Zdecydowanie przydałoby się tutaj chociaż jedno okrążenie więcej. Może za rok.

W kategorii Masters I wygrywa – chyba po raz pierwszy w tym sezonie – Tomasz Niedźwiecki, który w ubiegłym roku w Boguszowie Gorcach w swojej kategorii zdobył tytuł Mistrza Polski. Podium uzupełniają Arkadiusz Paszenda oraz Mateusz Wielgos, ale o kolejności na mecie decyduje sprinterski finisz na kreskę!

Pełne wyniki

W kategorii Masters II kolejne zwycięstwo do swojej listy dorzuca Szczepan Paszek. Na drugim miejscu, podobnie jak w Jastrzębiu Zdrój, Remigiusz Ciok. Trzecie miejsce dla Grzegorza Maleszki. W tej kategorii zawodnicy na metę wjeżdżają w bezpiecznych, kilkudziesięciosekundowych różnicach.

Pełne wyniki

W Masters Kobiety wystartowały tylko dwie zawodniczki – pierwsza na metę dotarła Marta Garnek, druga była Adrianna Broda.

Pełne wyniki

W ramach tego wyścigu rywalizowali także amatorzy – najszybsi są Rafał Alchimowicz i Magdalena Góra.

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0