Sukcesy Polaków i ich greysterów na Mistrzostwach Świata w bikejoringu we Francji

HomeSportWyniki

Sukcesy Polaków i ich greysterów na Mistrzostwach Świata w bikejoringu we Francji

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Polacy praktycznie od wielu lat wracają z medalami zarówno z Mistrzostw Europy, jak i Mistrzostw Świata w bikejoringu. Dominatorem dyscypliny jest m.in. Igor Tracz, ale niemniej ważne jest, że z roku na rok mamy coraz zdolniejszą młodzież – aktualnego Mistrza Polski Cypriana Świderskiego, ale także zawodniczki – z Juniorką, Zuzanną Pająk na czele!

Advertisement

Bikejoring to jedna z dyscyplin sportu zaprzęgowego, w której kolarz górski jest wspomagany przez psa zaprzęgowego, a same wyścigi odbywają się w formie jazdy indywidualnej na czas. Prędkości dochodzą do 50km/h, a idealne zgranie duetów i wspólny wysiłek na najwyższych obrotach są kluczowe w osiągnięciu najlepszych wyników. Dystans w Pledran to 4km, trasa bardzo urozmaicona, niemal każdy rodzaj podłoża, błotniste sekcje, korzenie, uskoki, ścianki, małe dropy. Suma czasów z dwóch przejazdów decydowała o wyniku.

Polacy wraz ze swoimi greysterami nie zawiedli. 

Sylwia Stranberg wraz psem Giro zostaje najszybszą kobietą osiągając 16. czas open, a tuż za nią na podium Paulina Frelich z Mają z 25. czasem open. Paulina musiała oddać prowadzenie po pierwszym dniu z powodu upadku na drugim przejeździe, gdzie niestety złamała kierownicę. Mimo wszystko udało się jej ukończyć wyścig.

Na niemal 1000 startujących duetów z ponad 40 państw, Igor Tracz (45) wraz z Gemmą w sobotę zrobili rekord trasy, wyprzedzając młodszych rywali o 3 sekundy. Jednak drugiego dnia Tracz stracił 5 sekund do młodszego Słowaka Marcela Ducaka. Dało to Igorowi złoty medal w kategorii veteran. Nieoficjalnie był to też drugi czas open po dwóch przejazdach ze stratą 2 sekund. Jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami Igor Tracz nie otrzymał zgody na start z seniorami (19-39) na tych zawodach była tylko klasyfikacja wiekowa! Młodsi zawodnicy startowali o wcześniejszej godzinie, przy niższej temperaturze powietrza oraz niższej wilgotności, co ma duże znaczenie dla wydolności psa.

Juniorka Zuzanna Pająk w duecie z psem Pussy wywalczyła złoto!

Pełne wyniki

Kolejne wydarzenie dla polskiej reprezentacji bikejoringu to Mistrzostwa Europy, które zaplanowane są na listopad i odbędą się w Niemczech.
Film z przejazdu : https://fb.watch/cZ6GB8hreC/

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0