Monique Halter z kolejnym zwycięstwem, Grzgorzewska 5., Żur 11. | UCI Junior Series, Nove Mesto na Morave, Czechy

HomeSportWyniki

Kilkanaście minut po zakończeniu się wyścigu juniorów na starcie na Arenie Wysoczyna zaczęły się ustawiać Juniorki. Ponad 80 zawodniczek, wśród nich cztery w biało-czerwonych strojach. Uwaga polskich kibiców skupiona przede wszystkim na Natalii Grzegorzewskiej, która tydzień wcześniej stanęła na podium w Albstadt. Tym razem jednak musiała uznać wyższość rywalek i zadowolić się 5. miejscem. Dobry wyścig pojechała również Kinga Żur, która zajęła 11. miejsce.

W pierwszej części wyścigu Natalia Grzegorzewska (#28) zdołała utrzymywać się w pierwszej grupie, jednak różnice czasowe między rywalkami zaczęły rosnąć. Z przodu zawiązała się grupa zawodniczek, które także tydzień temu „rozdawały karty”. W prowadzącej grupce była także Szwajcarka Anina Hutter, ale z powodu defektu nie ukończyła wyścigu.

Przed Natalią zostały cztery zawodniczki. O ile podium było już w zasadzie poza zasięgiem, to Natalia miała jeszcze szansę na awans o jedno oczko . Jednak na jednym z ostatnich podjazdów została przyblokowana przez dublowaną zawodniczkę i rywalka odjechała. Dziś starczyło na 5. miejsce. Brawo!

Ponownie wygrywa Szwajcarka Monique Halter, a na podium także Czeszka Simona Spesna, którą na pewno niósł doping kibiców oraz Niemka Antonina Weegner. To właśnie z Niemką w Albstadt Natalia stoczyła udany bój o trzecie miejsce. Tym razem jednak była poza zasięgiem.

Powody do zadowolenia ma na pewno Kinga Żur (#16), która początkowo jechała w okolicach 15. miejsca, ale w drugiej części wyścigu przebijała się o kolejne miejsca. W pewnym momencie była już na 10. lokacie, ale ostatecznie bardzo mocną końcówkę miała Kanadyjka Ava Holmgren, która na dwóch ostatnich okrążeniach przebiła się z 11 na 8 miejsce. Polka musiała zadowolić się 11. lokatą (+3:10).

W wyścigu jechały jeszcze dwie zawodniczki z Polski – Laura Choma (#71) zajęła 45. miejsce ze stratą 9:17 , a Katarzyna Praszczałek (#32) 62. miejsce ze stratą 11:55.