Gdzie startować i co oglądać czyli kolarski PLAN NA WEEKEND / 7-8 / 05 / 2022fot. Bartek Woliński / Red Bull

HomeSportZapowiedzi

Gdzie startować i co oglądać czyli kolarski PLAN NA WEEKEND / 7-8 / 05 / 2022

Rozpoczynający się właśnie weekend, a także następny, stoją pod znakiem Pucharu Świata MTB XCO. W ten weekend najlepsi zawodnicy, a także uwaga kibiców olimpijskiej odmiany kolarstwa górskiego kieruje się do niemieckiego Albstadt. Dla Polaków to także duże wydarzenie, bo w ramach drużyn UCI oraz Reprezentacji Polski wystartuje w sumie kilkunastu zawodników we wszystkich kategoriach – od juniora po elitę.


Gdzie startować?

Dla miłośników cross country oraz dla tych, którzy nie pojechali do Albstadt weekend na treningi lub dwie lokalne okazje do startu – w Wietrznie na Podkarpaciu odbędzie się Puchar Smoka, a z kolei na Mazowszu, w niedzielę w Wesołej, na tzw. rundzie Jeziora odbędzie się kolejny wyścig z cyklu Puchar Mazowsza MTB XC.

W sobotę w Polanicy Zdrój w ramach cyklu Bike Maraton zainagurowany zostanie Puchar Polski w maratonie MTB. Od zeszłego roku w PP XCM mamy klasyfikację oraz nagrody liczone open. Oznacza to, że niezależnie od kategorii (elita, cyklosport, masters) można stanąć na jednym wspólnym podium.

Bardzo dużo maratonów zaplanowanych jest na niedzielę, 8 maja. Z całej listy, oprócz w/w Bike Maratonu, na pewno ciekawie zapowiadają się MTB Cross Maraton w Starachowicach, Łańcucki Maraton MTB w Łańcucie, MaratonMTB.pl w Niwiskach oraz Milko Mazury MTB, które wyjechały daleko poza swój tradycyjny obszar działania – tym razem do Kwidzyna.

Oprócz tego:

  • Kaczmarek Electric MTB w Sulechowie
  • Legia MTB Maraton w Złotopolicach
  • Maratony Kresowe w Wasilkowie
  • MTB Pomerania Maraton w Bożym Polu
  • Poland Bike Marathon w Nadarzynie
  • Zachodnia Liga MTB w Luboradzy

Pełna lista imprez zaplanowanych na ten sezon znajduje się w kalendarzu – zarówno w postaci tabelki, jak i interaktywnej mapy.

Co i gdzie oglądać?

Właśnie rozpoczęła się 105. edycja Giro d’Italia – pierwsze dwa etapy rozgrywane są na Węgrzech. Do obejrzenia na Eurosporcie. Polecam zapowiedź Marka Tyńca. W Eurosporcie także kolejne etapy tygodniówki – Cztery Dni Dunkierki.

W piątek i niedzielę Puchar Świata MTB – w piątek XCC czyli short track, a w niedzielę XCO czyli cross country. Do obejrzenia na redbull.com.

COMMENTS

DISQUS: 0