Topór i Wojtyła najlepsi w elicie | JBG-2 MTB XC Wodzisław Śląski [WYNIKI]

HomeSportWyniki

Topór i Wojtyła najlepsi w elicie | JBG-2 MTB XC Wodzisław Śląski [WYNIKI]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ściganie w olimpijskiej formule cross country jest obecne w Wodzisławiu Śląskim od kilku lat. W tym sezonie sponsorem tytularnym została firma JBG-2, która jest jedną z najbardziej aktywnych nierowerowych firm od wielu lat wspierających nie tylko kolarską drużynę JBG-2 CryoSpace, ale szereg inicjatyw. W tym roku oprócz zawodów ruszyła także szkółka kolarska.


Zawody, mimo że w kalendarzu pojawiły się stosunkowo późno, nie miały rangi ani Pucharu Polski, a tym bardziej nie były wpisane do kalendarza UCI, to zgromadziły na starcie pokaźną stawkę zawodników z całego kraju.

Wyścig elity kobiet wygrała Gabriela Wojtyła. Niespełna 40 sekund później linię mety przekracza Aleksandra Podgórska. Trzecia metę wjeżdża Zuzanna Krzystała, która notuje prawie 20 sekund straty do Podgórskiej.

W elicie mężczyzn wygrywa Michał Topór (NS Bike Trezado), a podium uzupełniają zawodnicy JBG-2 CryoSpace – Piotr Brzózka i Paweł Bernas.

W Juniorach wygrywa Brajan Świder, a w Juniorkach Tatiana Gromada. W Juniorach Młodszych Tadeusz Bluszcz, a Juniorkach Młodszych Alicja Matuła.

Z kolei w Masterach na najwyższym stopniu podium stają Ci sami zawodnicy co w Krynicy Zdrój – w Masters I to Arkadiusz Paszenda, a w Masters II – Remigiusz Ciok. Tym razem jest także kategoria Masters III, którą wygrywa Czech – Peter Hasek. Wśród kobiet najlepsza jest Adrianna Broda.

Pełne wyniki

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0