WYNIKI / 23-24 / 04 / 2022

HomeSportWyniki

WYNIKI / 23-24 / 04 / 2022

To był mega intensywny weekend, z jednej strony Pucharu Polski MTB XCO na którym byłem osobiście, z drugiej strony kilkanaście maratonów MTB, a do tego jeszcze szereg zagranicznych startów naszych specjalistów od cross country. O ile o Pucharze Polski, Pucharze Czech i Pucharze Słowacji są już osobne wpisy, o tyle tutaj skupię się przede wszystkim na prześledzeniu tego co działo się w amatorskim peletonie, w zasadzie tylko na długim dystansie czyli maratonach MTB.


Zacznijmy może od największej wyrypy tego weekendu czyli Czarnego Serca – rywalizacji ultra zorganizowanej przez Leszka Pachulskiego na terenie TPK oraz Kaszub. Z to co słyszę od uczestników, to było 200 km „pure mtb”, a zachwytom nie ma końca. Pierwsza piątka wygląda następująco:

  1. Kamil Karwat – Elvelo 9:26
  2. Piotr Kozłowski – Elvelo 9:35
  3. Sebastian Opoka – Elvelo 9:59
  4. Marcin Kudlak – 10:04
  5. Tomasz Jedynak – 10:21

Wśród kobiet tylko cztery zawodniczki ukończyły rywalizację:

  1. Maria Ossowska – 11:05
  2. Ewelina Cywińska – MajBike Team – 11:15
  3. Paula Budzyńska – Cyklo Kwidzyn – 11:35
  4. Izabela Malikowska – 13:14

Pełne wyniki

Rekordowym otwarciem, na ponad 1200 osób dorosłych i ponad 200 dzieci zaczął w Miękini swój sezon Bike Maraton. Podium na poszczególnych dystansach wyglądało następująco:

Giga:

  1. Michalina Ziółkowska – Huzar Bike Academy
  2. Agnieszka Kachel – Rybczyński Bike Remmers Team
  3. Anna Urban – BMC Polska
  1. Szymon Stawowy – CST Accent MTB Team
  2. Marcin Urbaniak – KS Stomil Olsztyn
  3. Piotr Rychlik – Bogdziewicz Team

Mega:

  1. Alicja Marciniec – Verge Sport
  2. Dominika Niemiec – Eroe Racing Club
  3. Ewa Szymankiewicz – Rybczyński Bikes Remmers Team
  1. Mikołaj Jurkowlaniec – IMMotion Specialized Skoda Gall ICM
  2. Bartosz Janowski – SUP Lifting MTB Team Bugla Bike Service
  3. Michał Siekierski – KS Kibolski

Classic:

  1. Martyna Wiśniewska – Zarębski Team
  2. Natalia Frączek – Quest Racing Team
  3. Magdalena Góra – Nextie Bike Team
  1. Adrian Zimny – Pro Tour Racing Team
  2. Paweł Przybylski – Elmar Team
  3. Zbigniew Kowalewski – Elmar Team

Pełne wyniki

Drugim pod względem frekwencji wydarzeniem weekendu był także inauguracyjny Bike Atelier MTB Maraton w Rybniku.

Pro – elita:

  1. Aleksandra Andrzejewska – CST Accent MTB Team
  2. Małgorzata Mazurek – UKS Krupiński Suszec Konwa Bike
  1. Wojciech Halejak – RK Exclusive Doors MTB Team
  2. Paweł Bernas – JBG-2 CryoSpace
  3. Mariusz Kozak – 7R Rowmix Team p/b 72D

Pro:

  1. Agnieszka Mojżesz – Pressing Bike System Schody i Drzwi Gromotka
  2. Paulina Jach – 7R Rowmix pb/72D
  3. Izabela Dudek – Peva Polska Villa Grota
  1. Karol Sładek – 7R Rowmix Team p/b 72D
  2. Tomas Kasny – Opava
  3. Szymon Stawowy – CST Accent MTB Team

Pełne wyniki

Oprócz tego maratony odbyły się w zasadzie w każdym rejonie kraju, a poniżej ich wyniki:

Henrykowski Maraton Rowerowy – Henryków

Mega:

  1. Piotr Berdzik – IMMotion Specialized Skoda Gall ICM
  2. Tomasz Mach – Sportfuel.pl
  3. Damian Staroń – Ski&Bike House Team

Pełne wyniki

Kaczmarek Electric MTB – Żary

Giga:

  1. Sandra Samolewska – Eurorower.pl
  2. Agnieszka Kachel – Rybczyński Bikes Remmers Team
  1. Mariusz Gil – Euro Bike
  2. Grzegorz Grabarek – TBM Systems
  3. Eric Forster – Radsport Post SV

Mega:

  1. Idalia Banaś – Seven Perceptus Team
  2. Magadalena Plachecka Roszatycka
  3. Debora Figiel – Rybczyński Bikes Remmers Team
  1. Gustav Lenne – Wattkombinat
  2. Łukasz Pihulak – Seven Perceptus Team
  3. Klaus Beige – MSV Diehloer Berge

Pełne wyniki

Legia MTB Maraton – Warszawa

Giga:

  1. Kamil Kuszmider – KK Załuski Team
  2. Wojciech Dąbrowski – Loadlok Systemy Mocowania Ładunków
  3. Jacek Tomczak – Geodetic

Pełne wyniki

LOTTO Poland Bike Marathon – Jabłonna

MAX:

  1. Urszula Luboińska – Trezado Wolfpack
  2. Magdalena Wiesiołek – Retro Stork Team
  3. Katarzyna Jedynak – LKK LUKS Sławno
  1. Artur Mioduszewski – Damovo Bike Team
  2. Łukasz Góralewski – KK Catena Wyszków
  3. Łukasz Woźnica – Damovo Bike Team

Pełne wyniki

M Liga MTB Maraton – Otwock

Challenge:

  1. Małgorzata Zimnicka – Huzar Bike Academy
  2. Anna Ostrowska – SCGR Bike Team
  1. Adam Żuber – Cross Cartel
  2. Bartosz Borowicz – Cozmobike
  3. Marcin Chruślak – Elvelo

Pełne wyniki

MTB Cross Maraton – Daleszyce

Master:

  1. Magdalena Kosko – Damovo Bike Team
  2. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – Damovo Bike Team
  3. Marta Rusek – Warszawski Klub Kolarski
  1. Radosław Kiraga – CST Accent MTB Team
  2. Paweł Chrząszcz – KSPO Dentinea 1A
  3. Michał Matłosz – Bikeshop Rzeszów

FAN:

  1. Justyna Tarnowska – Superdrob Bike Team
  2. Anna Wołos – Enea KS Energia Kozienice
  3. Agnieszka Stępień – Pogoń Aptiv
  1. Marek Kulik – Metrobikes.pl
  2. Michał Michalski
  3. Michał Woźniczka – Harda Horda

Pełne wyniki

Milko Mazury MTB – Iława

Pro:

  1. Michał Przybytek – Bertrand Okna Trek Gdynia
  2. Arkadiusz Jusiński – Evanlite
  3. Mateusz romanowski – Haier AC

Expert:

  1. Anna Kołatka – Kwidzyński Klub Kolarski
  2. Anna Kruszyńska – Auto Land
  3. Katarzyna Salik – Mlekpol Team
  1. Adam Kowalski – Kowal Mentoring
  2. Bartłomiej Nalazek – KP PSP Mrągowo
  3. Tomasz Jagodziński – Rowersi Cycling Team

Pełne wyniki

MaratonMTB.pl – Wierzchosławice

FULL:

  1. Monika Skowyra – KSPO Dentinea 1A
  1. Tomasz Bal – KS Luboń Skomielna Biała
  2. Sławomir Skóra – Jedlicze Team
  3. Michał Korlatowicz – Mielec

HALF:

  1. Katarzyna Kowalska-Pac – Reanimacja Rowerowa – Akademia Synergii
  2. Ula Pokorska-Drzał – Rzeszów
  3. Joanna Bronikowska – JM Team
  1. Mateusz Żygadło – NSB Sport Team Rzeszów
  2. Dominik Szymański – Bajkersi Krosno
  3. Tomasz Niedzwiecki – MPCC Team

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0