Czabok i Łukasik bezkonkurencyjni na trasie XC Bukowiec | Puchar Mazowsza MTB XC, Legionowofot. Tomasz Seruga

HomeSport

Czabok i Łukasik bezkonkurencyjni na trasie XC Bukowiec | Puchar Mazowsza MTB XC, Legionowo

To miał być już trzeci wyścig cyklu Puchar Mazowsza MTB XC, ale wyszło, że jednak drugi, bo ubiegłotygodniowy niespodziewany atak zimy pokrzyżował plany organizatorów i musieli wycofać się dosłownie na kilka godzin przed strzałem startera. Tym razem na trasie XC Bukowiec wszystko zagrało i odbyły się wszystkie wyścigi. W kategorii elity wygrali Krzysztof Łukasik oraz Klaudia Czabok.


Ze względu na odbywający się w brazylijskim Petropolis pierwszy w tym roku wyścig Pucharu Świata MTB XCO w europejskim kalendarzu zawodów UCI nie było zbyt wielu propozycji. Z drugiej strony na start za oceanem mogły sobie pozwolić tylko najbogatsze kluby i reprezentacje. W efekcie lokalny wyścig Puchar Mazowsza MTB XC zyskał całkiem ciekawą obsadę i mocne ściganie.

W wyścigu elity kobiet Klaudia Czabok „odbiła” sobie DNF sprzed tygodnia, kiedy to na Pucharze Czech w Brnie po upadku zmuszona była wycofać się z rywalizacji. Na trasie XC Bukowiec to ona nadawała tempo pokonując linię mety z blisko półtoraminutową przewagą nad Antoniną Białek. Trzecia była Patrycja Piotrowska.

Podobnie potoczył się wyścig elity mężczyzn, choć w tej kategorii było dużo więcej zawodników i kandydatów do podium. Solową jazdą, wręcz mistrzowską, zaprezentował się Krzysztof Łukasik, który kontrolował wyścig od początku do końca, docierając na metę z przewagą dużo ponad jednej minuty przed drugim tego dnia Michałem Toporem. Trzeci był Karol Ostaszewski, który stracił do rywali kolejne minuty.

Wyścig Juniorów wygrał Filip Surdyk przed Maciejem Petryszynem i Leszkiem Jaśkiewiczem. W Juniorkach wystartowały tylko dwie zawodniczki – Wiktoria Hejman i Maria Chrzanowska.

W kategoriach Masters podium wyglądało następująco:

Masters I

  1. Remigiusz Ciok
  2. Grzegorz Maleszka
  3. Arkadiusz Jusiński

Masters II

  1. Daniel Pepla
  2. Jakub Wolcendorf
  3. Bartosz Struzik

Masters Kobiety:

  1. Agnieszka Czerska-Krysik

Pełne wyniki dostępne na stronie protimer.pl

COMMENTS

DISQUS: 0