Puchar Polski w maratonie MTB 2022 – kalendarz i regulamin opublikowane!

HomeSport

Puchar Polski w maratonie MTB 2022 – kalendarz i regulamin opublikowane!

Na półtora miesiąca przed pierwszymi zawodami Polski Związek Kolarski potwierdził kalendarz, i co niemniej ważne, regulamin Pucharu Polski w maratonie MTB, który w sezonie 2022 będzie obejmował osiem wyścigów, które zorganizowane zostaną przez pięć różnych podmiotów. Z dwoma wyjątkami będą to wyścigi w ramach dużych, rozpoznawalnych cykli.


Głównymi arenami zmagań będą cykle Bike Maraton (2 wyścigi), Bike Atelier MTB Maraton (2 wyścigi). Na południu także Gold Hill MTB Maraton w Głuchołazach. Z kolei w czerwcu i sierpniu dwa „wypady” na północ – raz do Gdyni, raz do Gdańska, czyli w praktyce oznacza to przede wszystkim jazda po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Puchar Polski w maratonie MTB przeznaczony jest dla zawodników pełnoletnich i rozegrany zostanie w kategoriach U23, Elita, Cyklosport oraz Masters. Wszystkie kategorie z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Pula nagród finansowych wynosi 4600 złotych per wyścig i jest po równo rozdzielana między zawodników i zawodniczki. Nagrody finansowe od 700 do 100 złotych otrzymają zawodnicy, którzy zajmą miejsca 1-6, co ważne według klasyfikacji Open w ramach wszystkich w/w kategorii.

Sam kalendarz Pucharu Polski w maratonie MTB 2022 wygląda następująco:

  • 7 maja 2022 – Bike Maraton – Polanica-Zdrój
  • 15 maja 2022 – Bike Atelier MTB Maraton – Zdzieszowice
  • 12 czerwca 2022 – 7R CST Gdynia MTB Maraton UCI C1 – Gdynia
  • 25 czerwca 2022 – Bike Maraton – Szklarska Poręba
  • 14 sierpnia 2022 – Bike Maraton – Kowary
  • 28 sierpnia 2022 – MH Automatyka MTB Pomerania – Gdańsk
  • 4 września 2022 – Gold Hill MTB Maraton – Głuchołazy
  • 1 października 2022 – Bike Atelier MTB Maraton – Dąbrowa Górnicza

Puchar Polski w maratonie MTB nie ma koordynatora, strony internetowej czy profili w social mediach. Wszystkie informacje dotyczące PP XCM publikowane są na stronie internetowej Polskiego Związku Kolarskiego.

COMMENTS

DISQUS: 0