Puchar Świata MTB po raz ostatni w Red Bull?fot. Bartek Wolinski / Red Bull

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Puchar Świata MTB po raz ostatni w Red Bull?

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Od ponad dekady Puchar Świata w kolarstwie górskim, zarówno w zjeździe, jak i w cross country możemy oglądać dzięki zaangażowaniu marki Red Bull, której podległy podmiot Red Bull Media House jest zarówno realizatorem, jak i transmisję z wszystkich wyścigów. Opierając się na opublikowanych dziś informacjach można dojść do wniosku, że przed nami ostatni taki sezon. Od 2023 roku prawa do transmisji ma przejąć Discovery Sport.


Jak możemy przeczytać w opublikowanym właśnie przez UCI komunikacie, podczas ostatnie spotkania zarządu federacji, który odbył się w dniach 10-12 lutego została podjęta decyzja o podjęciu wyłącznościowych rozmów z Discovery Sports w sprawie realizacji i promocji Pucharu Świata MTB przez osiem kolejnych sezonów, od 2023 do 2030 roku.

Oferta Discovery Sports została wybrana w ramach w ramach ogłoszonego wcześniej przez UCI konkursu, który dotyczył nie tylko samej produkcji oraz transmisji, ale także kwestii sportowych i komercyjnych. Na chwilę obecną nie są podawane jeszcze żadne szczegóły, które poznamy dopiero po podpisaniu umowy.

Discovery Sports jest m.in. właścicielem Eurosport oraz Global Cycling Network (GCN).

Jednocześnie też UCI kieruje podziękowania w kierunku Red Bull Media House, który przez ponad 10 lat wykorzystywał wszystkie swoje zasoby do tego by promować kolarstwo górskie, dawać satysfakcję kibicom i jednocześnie na przestrzeni lat wielokrotnie zwiększać oglądalność.

Póki co sezon 2022 obejrzymy jeszcze na redbull.com w anglojęzycznej wersji z unikatowym komentarzem Roba Warnera i Barta Brentjensa…

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0