Wout Alleman wygrywa drugi etap Mediterranean Epic. Krzysztof Łukasik tuż za podium!

HomeSportKomentarze

Wout Alleman wygrywa drugi etap Mediterranean Epic. Krzysztof Łukasik tuż za podium!

Drugi etap Mediterranean Epic był klasycznym ściganiem ze startu wspólnego na górskiej trasie liczącej prawie 60 km. Przez większość etapu na czele jechała pięcioosobowa grupa, z której niedługo przed metą oderwał się zwycięzca etapu, Belg Wout Alleman. Finisz o trzecie miejsce przegrał Krzysztof Łukasik, który ostatecznie zajął piąte miejsce.


Każdego dnia organizatorzy fundują nam profesjonalną relację na żywo z etapu. Co prawda z hiszpańskim komentarzem, ale w połączeniu z wynikami live to dobra opcja do śledzenia całej rywalizacji.

Szybko po starcie ustawił się peleton, z którego wyłoniła się prowadząca, pięcioosobowa grupka w składzie której czujnie jechał także Krzysztof Łukasik. Na kilka km do mety od grupki odrywa się Belg Wout Alleman, na samotny atak decyduje się także Hans Becking, którzy tym samym biorą pierwsze i drugie miejsce na etapie. O trzecie miejsce mam sprinterski finisz, który wygrywa Simon Stiebjahn. Na czwartym i piątym miejscu odpowiednio Georg Egger i Krzysztof Łukasik.

Na mecie Krzysztof Łukasik nie kryje entuzjazmu i dobrych myśli o kolejnych dniach rywalizacji:

Dzisiaj było zdecydowanie lepiej niż wczoraj. Dojechałem piąty, przegrywając na finiszu. Myślę, że to jest fajny rezultat, czuję się nieźle. Mam nadzieję, że to dobry prognostyk przed kolejnymi dwoma etapami. Mam nadzieję, że w generalce wszedłem do pierwszej dziesiątki. Oby w następnych dniach nie było gorzej.

Michał Paluta jak sam mówi dziś dopiero przekonał się, czym jest prawdziwy maraton mtb:

Paweł Bernas trochę półżartem, półserio:

Jestem zażenowany swoją postawą dzisiaj, moja młodość „mtb’wca” wykańcza mnie psychicznie. Wszystkie momenty mojej błyskotliwej jazdy były przerywane żenującymi błędami, które albo kończyły się skrzywieniem kierownicy, spadkiem łańcucha czy zatrzymaniem się na podjeździe w kluczowym momemncie. Takie chwilowe wybijanie z rytmu. Ale na poważnie już – jest ok. Myślę, że z wyścigu na wyścig będzie coraz lepiej, Krzysiek pojechał super etap, my z Michałem walczyliśmy jak mogliśmy, zobaczymy jak to się przełoży na generalkę, na pewno można z nadzieją patrzeć na kolejne etapy.

Karol Ostaszewski zadowolony z wyniku:

Michał Glanz podkreśla trudy etapu:

Pozostali zawodnicy JBG-2 CryoSpace zajęli następujące miejsca:

  • Michał Paluta – 19. miejsce – 2:39:25
  • Paweł Bernas – 20. miejsce – 2:39:51
  • Karol Ostaszewski – 27. miejsce – 2:42:30
  • Michał Glanz – 40. miejsce – 2:46:40

Na podium 2. etapu w elicie kobiet Natalia Fischer Egusquiza przed Ramoną Forchini i Evie Richards.

Mediterranean Epic 2022 – etap 2 – pełne wyniki

W klasyfikacji generalnej z przewagą kilkunastu sekund prowadzi Wout Alleman. Krzysztof Łukasik, oczko niżej niż Mistrz Świata w maratonie MTB, Andreas Seewald, ze stratą minuty i czterdziestu sekund zajmuje pod dwóch etapach szóste miejsce. Niewielką stratę notują także Michał Paluta i Paweł Bernas, którzy przy odrobinie szczęścia mogą wbić do pierwszej dziesiątki. To dopiero półmetek rywalizacji.

Mediterranean Epic 2022 – klasyfikacja generalna po 2. etapie

Na trzecim etapie na zawodników czeka blisko sto kilometrów terenowej jazdy…

COMMENTS

DISQUS: 0