Filip Helta dołącza do KROSS ORLEN Cycling Team. W barwach KOCT będzie startowało sześcioro zawodników, w tym czworo Polaków!fot. mat.pras.

HomeSportDrużyny

Filip Helta dołącza do KROSS ORLEN Cycling Team. W barwach KOCT będzie startowało sześcioro zawodników, w tym czworo Polaków!

W ostatnich tygodniach KROSS ORLEN Cycling Team odsłaniał kolejne karty. Od jakiegoś czasu wiadomo było już, że w drużynie ostatecznie będzie sześciu zawodników. Dziś poznajemy ostatni element układanki, ostatnie nazwisko – to Fiip Helta, który jest wychowankiem klubu KKW Wałbrzych, a w ostatnich latach jeździł w barwach SGR, w których w 2021 roku wywalczył m.in. tytuł Mistrza Polski w maratonie MTB oraz II Wicemistrza Polski w MTB XCO.


Informacja prasowa:

Filip Helta to kolejny zawodnik, który dołączył do jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie – KROSS ORLEN Cycling Team. W poprzednim sezonie Filip zaprezentował się z bardzo dobrej strony, zdobywając mistrzostwo Polski w maratonie MTB, wicemistrzostwo Polski w wyścigu XCC i trzecią lokatę podczas mistrzostw Polski XCO. Z pewnością może osiągnąć jeszcze więcej przy wsparciu KOCT. Tym samym skład drużyny kolarskiej wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS i PKN ORLEN to sześcioro zawodników, wśród których jest czworo Polaków.

KOCT wspiera najlepszych kolarzy górskich na świecie jak i młode talenty, które przy właściwym zapleczu i dobrym zaplanowaniu kalendarza startów, będą w dalszym ciągu rozwijać swoje sportowe kariery.

– Cieszę się, że polskie firmy stawiają na rozwój polskich kolarzy i że kolejny utalentowany zawodnik dołącza do naszego zespołu. Liczę, że w sezonie 2022, Filip będzie stawał na podiach wyścigów z kalendarza UCI i powalczy o jak najlepsze lokaty w wyścigach Pucharów Świata. Chciałbym, aby rozwijał się zgodnie z planem i robił postępy wobec ubiegłego roku, bo widzę, że ma ogromny potencjał. Cieszy mnie fakt, że w drużynie KOCT będzie aż 4 zawodników z Polski, że możemy wspierać najzdolniejszych, polskich zawodników i pomagać im w osiąganiu dużych, międzynarodowych sukcesów, na zaawansowanych technologicznie rowerach wyprodukowanych w fabryce KROSS w Przasnyszu – mówi Kornel Osicki, Team manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Pełny skład drużyny KOCT przedstawia się następująco:

– Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech, czwarty zawodnik w rankingu UCI oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB,

– Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC, 8 zawodnik w rankingu UCI,

– Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.,

– Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim,

– Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020,

– Filip Helta, mistrz Polski w maratonie MTB, wicemistrz Polski w wyścigu XCC.

COMMENTS

DISQUS: 0