Przełajówka Pinarello Crossista F stworzona specjalnie dla Toma Pidcocka

HomeSprzęt

Przełajówka Pinarello Crossista F stworzona specjalnie dla Toma Pidcocka

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Co prawda w portfolio włoskiej marki Pinarello jest rower przełajowy, Crossista, ale dla tak wyjątkowego zawodnika jak Tom Pidcock postanowiono stworzyć w zasadzie nowy rower, skrojony na miarę. Tak powstało Pinarelo Crossista F.


Nowa przełajówka od Pinarello nie jest żadną tajemnicą, choć musieliśmy czekać na oficjalne potwierdzenie aż do teraz, do przełajowych Mistrzostw Świata. Tajemnicą nie jest, bo Tom Pidcock przejechał w zasadzie cały przełajowy sezon na tym rowerze, który nie był w żaden sposób zamaskowany.

Najbardziej charakterystycznym elementem nowej wersji Pinarello Crossista F jest górna rura, która otrzymała specjalnie profilowany kształt. Przy samej rurze podsiodłowej mamy zagłębienie na lepsze umiejscowienie roweru na ramieniu, a w środkowej części z kolei dla lepszego chwytania roweru, kiedy np. trzeba przenieść go przez przeszkodę.

Rower złożony jest na dwurzędowym napędzie Shimano Dura-Ace x11, kołach Shimano Dura-Ace z szytkami Challenge, a zgodnie z deklaracją Pinarello całość waży 7,39 kg.

Kulisy powstania roweru zostały właśnie zaprezentowane w krótkim wideo:

Pinarello Crossista F trafi do sprzedaży latem 2022 roku i oprócz widocznego wyżej granatowego wariantu, będzie dostępna w jeszcze dwóch innych kolorach.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 2