Zoe Backstedt najlepszą Juniorką |  Mistrzostwa Świata CX 2022 – Fayetteville, USAfot. Eurosport / GCN

HomeSportWyniki

Zoe Backstedt najlepszą Juniorką | Mistrzostwa Świata CX 2022 – Fayetteville, USA

Rozgrywane w Arkansas przełajowe Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowy rozpoczęły się w piątek testowym wyścigiem sztafety, który dość niespodziewanie zakończył się zwycięstwem Włochów. Sobota to już wyścigi indywidualne. W rywalizacji Juniorek pewnie, zgodnie z oczekiwaniami, wygrywa Brytyjka Zoe Backstedt.

Zoe Backstedt w tym sezonie całkowicie zdominowała rywalizację w kategorii juniorskiej i była w zasadzie pewnym faworytem do sięgnięcia po tęczową koszulkę mistrzyni świata. Wcześniej, bo we wrześniu na szosowych Mistrzostwach Świata zdobyła tęczową koszulkę ze startu wspólnego, a w indywidualnej jeździe na czas sięgnęła po srebrny medal. Na swoim koncie ma także sukcesy w kolarstwie torowym.

Już na pierwszym z pięciu okrążeń Brytyjka na jednym z podjazdów mocno zaatakowała odrywając się od stawki i budując szybko przewagę. Od tego momentu Backstedt jedzie bezbłędny wyścig, kontrolując sytuację. Za jej plecami o pozostałe miejsca na podium walczą jeszcze jedna Brytyjka, Ella Maclean-Howell, Włoszka Federica Venturelli oraz dwie Holenderki – Leonie Bentveld i Lauren Molengraaf.

Bentveld udaje się oderwać od grupki i śmiało zmierzać po srebrny medal. Walka o trzecie miejsce trwa prawie do samego końca wyścigu, Maclean-Howell nie odpuszcza, ale Molengraaf jest jednak minimalnie mocniejsza. W efekcie na niższych stopniach podium mamy dwie Holenderki.

Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2022 – Fayetteville, AR, USA – kategoria Juniorki:

  1. Zoe Backstedt – Wielka Brytania – 41:16
  2. Leonie Bentveld – Holandia +0:32
  3. Lauren Molengraaf – Holendia +0:57

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0